Home / El işi / 2018 Model İğne Oyaları

2018 Model İğne Oyaları

;

İğne oyaları modelleri yörelere göre farklılıklar göstermektedir. Ayrıca, 2018 model iğne oyalarında oldukça şık modeller göze çarpmaktadır. Sadece yemeni ve yazmaların kenarlarına değil aynı zamanda fularların kenarlarına işletilen modeller oldukça revaçtadır. Açık olan bayanlar ister bandana şeklinde isterse de fular şeklinde şıklığına şıklık katabilir.

Kapalı olan ev hanımları ise yemelerin kenarlarına işlediği takdirde her ortamda göze gelecek düzeyde beğeniyle karşılanmaktadır. İğne oyası modelleri hemen hemen her dönemde dikkatleri her zaman üzerine çekmeyi başarmıştır. Bunun nedeni ise, kullanım kolaylığı ve yapılışının biraz zahmetli olmasından kaynaklanmaktadır. Emek harcanılan her iş gibi buna da yüksek düzeyde harcanılan emek sonucunda yüksek kaliteli ürünler ortaya çıkmaktadır.

iğne oyası 2018 - 2018 Model İğne Oyaları

İğne Oyasının Önemi

Sadece yemeni ve yazma kenarlarında değil aynı zamanda salon takımları, mutfak takımları gibi pek çok üründe de işleme yapılmaktadır. İğne oyasının önemi çok eskiye dayanmaktadır. Bir nevi bizlere miras konumundadır. Çünkü annelerimiz, ninelerimiz önemsemiş emek harcamış ve bu günlerin aktarımına katkıda bulunmuşlardır. Nostaljik bir havası da buradan gelmektedir. Bizde bu geleneğe sırf saygımızda yaşamalı ve yaşatmalıyız. Çoğu genç çeyizi bile gereksiz görürken son zamanlarda aslında büyük bir mirasın sahibi olduğumuzu vurgulamalıyız.

Her şeyden ziyade sırf bu işten evine katkıda bulunan yüzlerce ev hanımı var. Ya da bu konuda açılmış dernekler, şirketler veya satış sahaları bulunmaktadır. Bizler bu geleneklerimizi gereksiz görürsek bu ağında bitmesine katkıda bulunmuş oluruz. Bu nedenledir ki kültür ve bu kültür ürünleri bizler için oldukça önemlidir.

iğne oyasının önemi - 2018 Model İğne Oyaları

İğne oyasının kullanımı oldukça kolaydır. Sırf su ile yıkamanız yeterli olacaktır. Tersten yapılan ütü ile de uzun süreli kullanabilirsiniz. Yapımında sık ve sağlam düğümlerle oluşan modeller kolalı havası vererek modelin daha iyi görünmesine yol açmaktadır. Oluşturduğunuz modeller ise aynı zamanda sizin hayal gücünüzün bir yansıması olmasından dolayıdır ki bu ayrı bir önemini vurgular.

Sizlerde bu eşsiz güzelliğin sırlarına dalmak istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basit. Büyük şehirlerde yer alan belmek kurslarına katılarak hem kendi gelişiminize katkıda bulunabilir hem de bu işi zevkle öğrenebilirsiniz.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
2018 model iğne oyası
Author Rating
51star - 2018 Model İğne Oyaları1star - 2018 Model İğne Oyaları1star - 2018 Model İğne Oyaları1star - 2018 Model İğne Oyaları1star - 2018 Model İğne Oyaları

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

8 comments

  1. Teşekkür ederiz çok yararlı bir makale olmuş.

  2. Woww diyebilirim o derece emek harcanmış

  3. Yanlış bildiğin birşeyi sayenizde öğrendim. sagol

  4. Teşekkür ederiz çok yararlı bir makale olmuş.

  5. Ben 204 yaşına geldim onca makale okudum ” 2018 Model İğne Oyaları ” gibi keyifli yalın El işi alanında yazı görmedim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane