Home / El işi / Baktüs Şal Modelleri ve Yapılışı

Baktüs Şal Modelleri ve Yapılışı

;

En Şık Baktüs Şal Modelleri ve Yapılışı

Birbirinden farklı şal modelleri arasında baktüs şal modelleri de kıyafetleriniz üzerinde şık kombinler yapabileceğiniz modellerdir. İstediğiniz boyutlarda baktüs şal örnekleri yapabilirsiniz. Panço olarak veya boyunluk olarak rahatlıkla kullanım sağlayabilirsiniz.

3864ec783b37a07d021ab6a3b1704361 1 - Baktüs Şal Modelleri ve Yapılışı

 

Baktüs Şal Modelleri 2017

Kullanacak olduğunuz örgü iplerini istediğiniz tarzlarda kullanabilirsiniz. Baktüs şal modelleri 2017 modellerinde pullu ipler ya da alize pullu ipler kullanmak sizin tercihiniz olacaktır. Bu tamamen sizin zevkinizle ilgilidir. Bir bluz üzerine salaş hırka şeklinde, panço ya da boyunluk tarzlarında kullanabileceğiniz baktüs 2017 şal örnekleri kendinizde yeni tarzlar oluşturabilir, kendi tasarımınız olan ürünleri kullanabilirsiniz.

 

Baktüs Şal Modeli Yapılışı facebook - Baktüs Şal Modelleri ve Yapılışı

Baktüs Şal Yapılışı

Öncelikle nasıl bir baktüs şal yapacağınızı kafanızda tasarlayın. Kullanacak olduğunuz materyalleri ayarlayın. Her şey hazır olduğuna göre baktüs şal yapılışı şekillerine geçebilirsiniz.

Dört numara şiş ve istediğiniz ipleri kullanarak yapraklı baktüs şal yapabilirsiniz. İlk olarak on dört ilmek ile şalımızı yapmaya başlıyoruz. Bir sıra ters ördükten sonra çift sayılardan oluşan sıraları hep ters gidecek şekilde örüyoruz. Toplamda kırk bir yaprak olacak şekilde. Bunlardan yirmi yaprağı artıracağız, yirmi bir yaprağı ise hiçbir şekilde artırmadan devam edeceğiz. Gelmiş olduğumuz yirmi ikinci sıra itibariyle artırmış olduğumuz alanlar yerine kesme işlemi yapılacaktır. Altı ilmek örgü tek rakamlı üçüncü, yedinci ve on birinci kısımlardan örgünün yanlarından itibaren gizli bir artırma eklenecektir.

Birinci sırada yapılması gereken durum üç düz şeklinde bir doluyoruz bir düz yapıyoruz bir dolayıp bir düz bir dolayıp bir düz burada bir sola kesme yapıyoruz sonra tekrar bir dolayıp bir sola kesiyoruz bir dolayıp bir sola kesiyoruz bir doladıktan sonra iki düz şeklinde bu sırayı bitiriyoruz.

3864ec783b37a07d021ab6a3b1704361 - Baktüs Şal Modelleri ve Yapılışı

Üçüncü sıraya geldiğimiz de bu defa dört düz yapıyoruz bir doluyoruz iki düz yapıyoruz bir doluyoruz bir düz yapıyoruz bir doluyoruz iki düz yapıyoruz bir sola kesiyoruz bir doluyoruz bir sola kesiyoruz bir dolayıp bir sola kestikten sonra bu sırayı da iki düz şeklinde yaparak bitiriyoruz. Beşinci sıraya geliyoruz. Beş düz yaparak başlıyoruz bir doluyoruz üç düz yapıyoruz bir doluyoruz bir düz yapıyoruz bir dolayıp üç düz yapıyoruz bir sola kesiyoruz bir dolayıp bir sola kesiyoruz bir dolayıp bir sola kesiyoruz bir dolayıp iki düz şeklinde bitiriyoruz.Yedinci sıraya geliyoruz altı düz yapıyoruz bir doluyoruz bir düz yapıyoruz bir sola kesiyoruz üç düz yapıyoruz bu defa bir sağa kesiyoruz bir düz yapıyoruz bir sola kesiyoruz bir doluyoruz bir sola kesiyoruz  bir doluyoruz bir sola kesiyoruz bir dolayıp iki düz yapıp bu sırayı da tamamlıyoruz.Dokuzunca sıraya geliyoruz. Yedi düz yapıyoruz bir doluyoruz bir düzyapıyoruz bir sola kesiyoruz bir düz yapıyoruz bir sağa kesiyoruz bir düz yapıyoruz bir sola kesiyoruz bir doluyoruz bir sola kesiyoruz bir doluyoruz bir sola kesiyoruz bir dolayıp bu sırayı da iki düz ile bitiriyoruz. On birinci sıraya geliyoruz sekiz düz yapıyoruz bir doluyoruz bir düz yapıyoruz üç ilmeği birlikte örüyoruz bir düz yapıyoruz bir sola kesiyoruz bir doluyoruz bir sola kesiyoruz bir doluyoruz bir sola kesiyoruz bir dolayıp tekrar iki düz ile bitiriyoruz.On üçüncü sıra da üç düz yapıyoruz bir doluyoruz  bir düz yapıyoruz bir doluyoruz bir düz yapıyoruz bir doluyoruz bir düz yapıyoruz bir sola kesiyoruz bir doluyoruz bir sola kesiyoruz bir doluyoruz bir sola kesiyoruz bir dolayıp bu defa sekiz düz ile bitiriyoruz. On dördüncü sıraya geldiğimiz de altı ilmeği tersten keserek başlıyoruz. Geri kalan ilmekleri ise ters olarak örmeye devam ediyoruz. Anlattığım sıra şeklinde ilk sıra hariç üçüncü sıradan son sıraya kadar tekrar ederek kırk bir yaprak haline getiriyoruz. Ve kenar kısımlarını tamamlıyoruz. Böylelikle baktüs şal örnekleri 2017 modellerini yaparak keyifle kullanabileceğiniz tarzlar oluşturabilirsiniz.

3renkorgusal - Baktüs Şal Modelleri ve Yapılışı

About kadinask

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

2 comments

  1. hımm hoş bir bilgi.

  2. güzel paylaşım olmuş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane