Home / El işi / Bebekler İçin Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür?

Bebekler İçin Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür?

;

Bebekler İçin Kolay Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür?

 

Her geçen kışın geldiğini daha bir hisseder olduk. Bebeklerimizin üşümemesi bizler için oldukça önemli. Bunun için onların ciltlerine uygun iplerle değişik hırka ve yelekler öreriz. Kadinask ekibi olarak her gün sizlere oya modelleri ve örgü modelleri konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sitemizde birbirinden farklı oya örneklerini bulmanız mümkün. Bu yazımızda bebeklerimiz için örgü yelek modellerine değiniyoruz.  Tatlı bebeklerimiz için örgü kollu yelek modeli anlatımını sizlere sunacağız. Kış ayların vazgeçilmezi olan diğer örgü modelleri için takipte kalın.

bebek hirka modelleri 9 500x374 - Bebekler İçin Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür? bebek kısa kollu bebek yeleği 1 1 - Bebekler İçin Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür?

 

Örgü kollu yelek modeli yapılışı

 

Bu cici kollu örgü hırka modelimiz için seçtiğiniz ipe uygun şiş ile 92 ilmek atarak başlayalım. 4 sırayı haroşa örgü örerek devam ediyoruz. 5. Sıraya geldiğimizde düğme yerleri için 8 ilmek haroşa örgü örüyoruz. On diz örüyoruz. ( önden düz örgü, arkadan ters örgü. İlik örmeyi unutmayın) 1 arttırma yapıyoruz. Üç örüp bir arttırıyoruz(kol için). Arkası için, 30 ilmek arkaya koyup yukarıda anlattığımız kol ayarının tekrarını uyguluyoruz be diğer ön yukarıdakinin aynısını yapıyoruz. Kol arttırmalarında ise 1 arttırıp 3 örüyor 1 arttırıp 2. Artırdığımız ilmeği  öncesinde arttırıp arttırdığımız yeri örüyoruz. 3.sırada aynısını yapıyoruz. 2 renkli ip olur ise istediğiniz yere farklı renklerden birini uygulayabilirsiniz.

bebek örgü 1 1 - Bebekler İçin Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür? bebek örgü 1 modeller 1 1 - Bebekler İçin Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür?

Baştan aşağıya 8 tane arttırma olması lazım. Daha sonrasında kolları için 3 sıra horaşa örgü örüp kolları kesiyoruz. Kollar 58 ilmek, birinci kol 58 ilmek ikinci kolu ayırıp sağ ve sol önün toplamının arkasından 8 fazla olmalıdır.  Kolları kestikten sonra 8 ilmek haroşa örgü örüp 1. Sırada 7 düz örgü örüp renkli ipi 7 ilmeğin ön tarafından arkaya doğru atıp öylece bırakıyoruz. 4 ilmek haroşa örgü örüp renkli ip haroşanın arkasında kalacak şekilde tekrardan 7 ilmeği örüp renkli olan yün ipi 7 ilmeğin üzerinden örmeden geçiriyoruz. Bu şekilde 4 sıra her gidiş gelişte tekrar ediyoruz. 4 sıradan sonra bir 1 sıra boş örüp 4. İlmeği bırakıp alttan geçirerek fiyonk şeklini veriyoruz.

bebek yelegi modelleri uzun kollu yelek 250x250 - Bebekler İçin Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür? bebek yelekleri uzun kollu dugmeli pembe bebek yelekleri modelleri - Bebekler İçin Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür?

 

Daha sonrasında ise, 3 sıra haroşa örgü örüp aşağıya doğru 7 fiyonk oluncaya kadar örmeye devam edelim. 5 sıra haroşa örgü ör ve yeleği kesme işlemine geçelim. ( Gidiş geliş 1 sıradır.)

İlil kısmı için ise; 8 ilmekten 2 ilmek örgü örüp 2 ilmek 1, 2 ilmek 1 alıp tekrar 2 ilmek örüyoruz. Şişimizde + ilmek kalıyor ve bir daha ki dönüş yaptığımızda 2-1, 2-1 aldığımız ilmeklerin ortasında 2 adet arttırma yapıyoruz ve dönüşte onları örüyoruz.

Evet sevgili arkadaşlar, bu güzel kollu yelek örneğimiz 2 yaşa kadar kullanılabilir. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere..

Beyaz kalın iple örülmüş kapşonlu ve düğmeli uzun kollu bebek yeleği modeli 1 - Bebekler İçin Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür? Bebek Yelek ve Kısa Kollu Hırka Modelleri 10 1 1 - Bebekler İçin Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür? Bebek Yelek ve Kısa Kollu Hırka Modelleri 6 1 - Bebekler İçin Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür? Bebek Yelek ve Kısa Kollu Hırka Modelleri 5 1 - Bebekler İçin Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür? Bebek Yelek ve Kısa Kollu Hırka Modelleri 3 1 1 - Bebekler İçin Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür? Bebek Yelek ve Kısa Kollu Hırka Modelleri 1 - Bebekler İçin Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür? bebek yelek modelleri 2 1 1 - Bebekler İçin Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür?

 

About kadinask

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

3 comments

  1. Elinize sağlık hakikatten cok güzel sagolun

  2. teşekkür ediyorum.

  3. Keyifle yazılarınızı okuduğumu söyleyebilirim Bebekler İçin Kollu Yelek Modeli Nasıl Örülür? güzel bir yere değinilmiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane