Home / El işi / Boncuklu İğne Oya Modelleri

Boncuklu İğne Oya Modelleri

;

Anadolu’da hanımların en çok başörtüsü olarak kullandıkları yazmaları süslemek için kullanılan yöntemlerden biri de iğne oyası modelidir. İğne oyaları yemeni, tülbent, havlu kenarlarında kullanılmaktadır. Ayrıca boncuklu iğne oya modelleri de bulunmaktadır. Farklı yöntemler kullanılarak iğne oyalarına şekil verilebilmektedir.

Her yörenin kendine göre iğne oyası bulunmaktadır. Ege yöresi ile Karadeniz yöresinin iğne oyası aynı olmaz değişiklik göstermektedir. Bir bölgede boncuklu oyalar sıklıkla tercih edilir iken bazı bölgeler de ise çiçekli oyalar tercih edilir. Kendi yörelerine özgü hanımlar oyalar işlemektedir.

iğne oyası 7 - Boncuklu İğne Oya Modelleri

 

Kız ve erkeklerin çeyizlerinde yer alanlar arasında yazma ve tülbentler de yer alır. Bu yazma veya tülbentler kimi zaman tığ ile süslenir kimi zaman ise iğne oyaları ile farklı şekillendirilir. Genel olarak iğne oyası tercih edilmektedir.

İğne oyası modelini yapmaya karar verdiyseniz şayet bunun için ilk olarak el işi hobileri sitelerinde yer alan resimli ayrıntılı anlatımları takip edebilirsiniz. Ya da yine detaylı anlatımları olan videoları da bulmak mümkündür. Siz öğrenmek istedikten sonra gerisi kolay. Anlatımlar ve içerikler o kadar sade ki zevkle öğrenip yapacaksınız.

 

boncuklu yazma - Boncuklu İğne Oya Modelleri

Boncuklu İğne Oya Modelleri En Çok Tercih Edilenler

Sizler için ayrıca iğne oyalarında en çok tercih edilenleri toparlayıp yazımızda detaylandırıyoruz. Şayet iğne oyası yapmak istiyorsanız yapılışı oldukça basit ve kolay olan parmağın etrafında yapılan iğne oyası modelinden başlayabilirsiniz. Rahatlıkla yapabileceğinizi düşündüğümüz oldukça basit ve güzel bir modeldir.

En çok sevilenler iğne oyası modelleri arasında boncuklu, pullu ve çiçekli olan oyalardır. Boncuklu oyalar, genelde yazma kenarlarında sıkça kullanılır. Oldukça şık bir görünüm kazandıran boncuk detayları yazma ve yemenilere farklı bir hava katmaktadır. Ayrıca kum boncuklar ve büyük boncuklar ile gerçekleştirilen yazmalar hem göze çarpıyor hem de şık bir görünüm katmaktadır. Çeyizlerde de en çok beğenilenler genelde boncuklu iğne oyalarıdır. Vaktim yok diyorsanız yine sizler için alternatifler oldukça çoktur. Çok uygun maliyetlere yaptırabileceğiniz boncuklu oya modelleri ile sizlerde bu ürünlerin güzelliklerini yaşayabilirsiniz. Ayrıca ek gelir olarak yürüten ev hanımlarına da katkıda bulunmuş olursunuz.

 

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
Boncuklu iğne oyası modelleri
Author Rating
51star - Boncuklu İğne Oya Modelleri1star - Boncuklu İğne Oya Modelleri1star - Boncuklu İğne Oya Modelleri1star - Boncuklu İğne Oya Modelleri1star - Boncuklu İğne Oya Modelleri

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

8 comments

  1. Teşekkür ederiz çok yararlı bir makale olmuş.

  2. Yeni keşvettim ama cidden hoş.

  3. Gerçek bilgi buna denir işte 🙂 On numara 5 yıldız thank you

  4. Mardin merkezden ben Eftelya. Selamın aleyküm sayfan vallaha billaha dikkat çekici, sağolun 30-10-2017 18:44:48

  5. beğendim geçer oy aldı..

  6. Yanlış bildiğin birşeyi sayenizde öğrendim. sagol

  7. Düzce merkezden ben mehtap. Merhaba herkese web siteniz gerçekten çok güzel, teşekkürler 14-12-2017 13:08:13

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane