Home / Sağlık / Çatlak Önlemenin Doğal Yolu

Çatlak Önlemenin Doğal Yolu

;

Cilt üzerinde oluşan çatlaklar sizlerinde üzerinde can sıkıcı bir durum yaratıyor ise, çatlakların oluşmasından önce harekete geçmelisiniz.

Özellikle anne adaylarının gebelikleri süreci içerisinde vücut cildinin belirli bölgelerinde değişimler oluşur. Bu değişimler ise gebeliğin 4. ayından itibarendir. İlk olarak karnın gerilmesinden oluşan çatlaklar, doğumda alınan kilolar ve gerilmeler sonucunda meydana gelir. Hızlı kilo alınması ve verilmesi en büyük tetikleyici unsurdur. Yine burada anne adayı çatlak sorunu ile karşılaşmak istemiyor ise, çatlaklar meydana gelmeden harekete geçmelidir.

Çatlaklardan Kurtulmak İçin Uygulanacak Doğal Yöntem

Burada gebelik dönemi sürecinde kullanılacak bitkisel yağlar, en yaygın kullanılan yöntemlerde ilk sırada gelmektedir. Lavanta yağı, papatya yağı, biberiye yağı ve kalendula yağı ile karnınızın büyüme yaptığı dönemlerin içerisinde kullanılması, gerilmeye karşı nemlendirici özelliği vererek çatlaklar ile mücadelede önemli şekilde rol oynamaktadır. Böylelikle cildiniz daha esnek olarak, ciltte herhangi bir çatlak oluşmaksızın, dokular yırtılmadan minimum seviyeye iner. Doğumun gerçekleşmesinden önce günde en az iki defa olmak koşuluyla, göbek bölgesi, göğüsler, bel bölgesi, kalçalar ve üst bacaklar gibi çatlağın oluşabileceği tüm bölgelere dairesel şekilde uygulanır. Bu yapılacak uygulama sonucunda çatlaksız bir hamilelik için etkili sonuca varılacaktır.

catlaksiz dogum yapma - Çatlak Önlemenin Doğal Yolu

Eğer ki sizlerde çatlaksız bir doğum yapmak ve bunun keyfini sürmek istiyorsanız, mutlaka bu yöntemi uygulamalısınız. Böylelikle can sıkıcı çatlaklardan da kurtulmuş olacaksınız.

About kadinask

Check Also

gribe iyi gelen 3 detoks suyu 3 - Gribe Karşı Etkili En İyi 3 Detoks

Gribe Karşı Etkili En İyi 3 Detoks

Artık soğuk havaların gireceği günler yakın. Kararsız şekilde geçmekte olan havalar ise insanlardaki bağışıklık sistemini …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane