Home / El işi / Çok Farklı Oya Modelleri

Çok Farklı Oya Modelleri

;

Farklı Oya Modelleri

Çok farklı oya modelleri bayanlar tarafından her zaman tercih edilen ve ilgisini çeken bir yapıda olmaktadır. Hem çeyizler içinde hem de günlük kullanım için oldukça önemli bir yeri olan bu oyaların yazmalar ile iyi bir şekilde uyum sağlaması onlar için oldukça önemli olmasından dolayı binlerce farklı seçenekleri yerini almaktadır. Farklı iğne oyası modelleri ise bayanlar tarafından son yıllar içinde en çok tercih edilen seçenekler arasında yerini almaktadır. Duruşu ile bakan herkesin dikkatlerini üzerine çekerken uzun bir süre bozulmadan kalmasından kaynaklı olarak kullanımı en çok tercih edilen alternatif olmaktadır.

oay - Çok Farklı Oya Modelleri

Farklı Oya Modelleri Nasıl Yapılır?

Bayanlar tarafından vazgeçilmez yapıda olan bu oya modelleri birçok farklı yapıda örülür. Bunlar;

  • Alışıla gelmiş bir şekilde bayanlar arasında en çok tercih edilen ve örülüşü en kolay model olarak tığ ile yapılanlar gelmektedir. Bunların da kendi arasında binlerce farklı seçenekleri yer almasından dolayı her kesimden bayanların kendilerine uygun olan modelleri bulmasına olanak sağlanır.
  • Geçmişten günümüze kadar uzanan, yapımı bir hayli zor olsa bile duruşu ile kendini belli eden iğne oyaları çeyizlerde ve her kadında mutlaka bulunur.
  • Kasnak oya modelleri yapımı bir hayli kolay olmasıyla dikkatleri çekerken duruşuyla da ayrı bir yere sahip olmaktadır. Kasnaklara daha çok altı ya da yedi adet zincir atmak ve etrafına dolgu yapmak ile üretilen bu oyalar uzun yıllar boyu modasını korumaktadır.

oyala - Çok Farklı Oya Modelleri

En Kolay Farklı Oya Modelleri

Bayanlar tarafından bir oya modeli ile ne kadar gösterişli olsun isteniyorsa bir yandan da yapımı o kadar kolay olsun istenir. Bu yüzden en çok tercih edilen dolgulu oya modelleri hem yapımı kolay olmaktadır. Hem de adeta zincirlerin, zürafaların ya da dolguların bir araya gelmesi ile oluşan modeller olmaktadır.

2015 Tığ işi yeni oya modelleri - Çok Farklı Oya Modelleri

3 d - Çok Farklı Oya Modelleri

eni yeni ve en guzel igne oyasi ornekleri 15 - Çok Farklı Oya Modelleri

10356151 1494522550763924 2280381589345802686 n - Çok Farklı Oya Modelleri

2016 Ceyizlik Tig Oya Modelleri 521x031 - Çok Farklı Oya Modelleri

oay - Çok Farklı Oya Modelleri

About kadinask

Check Also

tig ile yapilan en yeni lif modelleri 2 1 - Tığ ile Yapılan Yepyeni Lif Modelleri

Tığ ile Yapılan Yepyeni Lif Modelleri

Gelinlik çağına gelmiş olan kızların, çeyiz sandıklarını süsleyen lif modellerine, güç geçtikçe yepyeni modeller eklenmektedir. …

One comment

  1. 2018 oya modellerine dair daha geniş bir arşiv yayınlarsanız sevinirim. Emeğinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: