Home / El işi / Dantel Detaylı Pike Örnekleri

Dantel Detaylı Pike Örnekleri

;

Genç kızlarımızdan evlenecek olanlar için çeyizlerinde yer alacak bohçalar için göz nuru, el yapımı dantel detaylı pike örnekleri sizler için derledik.

Evlilik düşünen genç kızlarımız için toplumumuzda çeyiz bohçası oldukça önem taşımaktadır. Bu bohçaların içeriğine genelde el yapımı işler konulmaktadır. Pike takımları, yazmalar, patikler, salon takımları, havlular, lifler ve daha sayamadığımız pek çok el işleri çeyiz bohçalarında yerini almaktadır. Pike takımları el yapımı olduğu için bu çeyiz bohçalarında oldukça değerli bir konumdadır. Kızlarımız veya anneleri dantelli pike takımları hazırlayarak bohçalarına şıklık katmaktadır. Her bir parçası özenle işlenen dantel pike takım örtüleri çeyizlerde yerini almak için süslenerek hazır edilmektedir.

Zevklere göre tasarlanan pike modellerinde seçmiş olduğunuz modeli kolayca yapabilirsiniz. Tercih de bulunduğunuz desenli pike takımlarından çok güzel nevresimler elde etmek mümkündür. Dilerseniz kendi

Emeğiniz ile oluşturabileceğiniz bu 2017 dantel pike modellerinde dilerseniz de bu işi yapan başka bayanlara da ücret karşılığında yaptırabilirsiniz. Sizi zorlamayacak olan bu seçenekleri değerlendirerek sizlerde çeyizlerine renk katın.  Şayet bunların yapım aşaması oldukça zevkli ve kolaydır.

pike modelleri - Dantel Detaylı Pike Örnekleri

Dantel Detaylı Pike Örnekleri Yapım ve Kullanım Şartları

Yeni trend artık dantel pike örgüleridir. Pek çok marka artık ürün ağını genişletmekte ve en çok beğenilenler öne çıkmaktadır. Bunlardan birisi de farklı tasarımla dantel pike örtülerdir. Dantel işi pike takımlarında yapım ve kullanım şartlarını sizler için derleyip örnekledik. Odanın havasını değiştiren pike örtüleri geleneksel görünümüyle oldukça revaçtadır. Dantel işi pike takımlarının yapımı tığ ile ipliklerle modeller kurulup bu oluşan modelin birleştirilerek kumaşın üzerine yerleştirilmesiyle yapılır.

Kumaşın sarkan kısımları isteğe bağlı bir şekilde eklenebilmektedir. Nadide bir seçim olarak göze çarpan pike modellerinde farklılık ve naiflik ön plandadır. Farklı model ve çeşitlilikler ile nostaljik görünüme kavuşan pikeler el emeğinin güzelliklerini göz alıcılığıyla öne sürmektedir. Mat renkte seçilen dantelin alt kumaşı genellikle beyaza yakın renklerle örtüştürülmelidir. Yatak odası modellerinde hanımlar en çok açık renkleri tercih etmektedir. Dantel detayının çekici bir görünüme kavuştuğu renk ise pudra rengidir.

dantel pike - Dantel Detaylı Pike Örnekleri

Çok tercih görse daha dantel pike modelleri hassas kullanım gerektiren bir üründür. Dantel kısım yıkanırken kumaştan ayrı yıkandığında ise canlı görünüm kazandırılmış olur.

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

One comment

  1. Daha fazasını bekliyorum. münkünse takipteyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane