Home / El işi / Dantelli Seccade de Ki Tüm Farklılıklar

Dantelli Seccade de Ki Tüm Farklılıklar

;

Gelin ve damatların çeyiz bohçalarında olmazsa olmazlar arasında yer alan dantelli seccade de ki tüm farklılıkları gözler önüne sereceğiz. Bütün gücünü imandan alan bizler için seccadelerin ayrı bir önemi ve kıymeti vardır. Seccadeler önemsenmemiş bir bez paçası değildir bizim için. Her vakitte kılınan namazlarda gözlere ilişen modeller seccadeye işlenmiş durumdadır. Etaminlerin renk renk işlenmesiyle oluşan motiflerle bezenmiş seccadeler, bazen kanaviçelerin, narin dantellerle, renkli fiskos modelleri ile süslenmiştir.

Son zamanlarda saten kumaşların üzerine işlenen nakışlı dantellerle yapılan seccadeler oldukça modadır. Bu seccade modellerinde içlerine ince bir elyaf kullanılarak daha kullanışlı ve güzel bir görünüme kavuşmaları sağlanmıştır. Bu elyaf sayesinde özellikle kış aylarında seccadelerin sıcacık olmasını sağlamaktadır.

dantel işlemeli seccade - Dantelli Seccade de Ki Tüm Farklılıklar

 

 

 

 

Özellikle bayanlar eskiden örüp bir kenara koydukları ama artık modası geçen masa örtüleri, salon takımı gibi dantellerin seccade süslemede kullanarak değerlendirmeye almışlardır. Hiçbir yerde kullanmaya kıyamadıkları bu dantellerin seccadelerde, ayak uçlarında ya da baş kısımlarına işleyerek değerlendirmeye karar vermişlerdir. Öyle ki seccadelerin uç kısımlarına geçirilenler bile vardır. Saten kumaşlarda aplike olarak kullanılan seccadelerde büyük bir şıklık ve ağır bir görüntüye kavuşmuşlardır. Renkli dantelleri ve seccadeleri sevenler için de süslemede kullanılmıştır.

Bazen parçalı birkaç model yan yana getirilmesiyle şekillenen seccadelerin kenar kısmında, köşelerinde, orta kısımlarında yerlerini çiçek motifleri almıştır. Ayrıca danteli çok seven hanımlar için boydan boya uzanan dantellerle kaplı seccadelerde vardır. Ama bunların kullanımları oldukça titizlik istemektedir. Yıkamada ve yıkama sonrasında özellikle belirtilecek hususlar mevcuttur. Tam kurutulmadan nemli bir şekilde ütülenmesi ve yıpranmadan renkleri solmadan beyaz dantelleri karartmadan talimatlara uyulduğu sürece yıllar boyu kullanabilirsiniz.

Dantelli seccade de mi olur? Diye şaşkınlık geçirenler olabilir. Demeyin. Şiddetle tavsiye ederiz. Ortaya çıkacak görüntü eminiz ki oldukça hoşunuz gidecektir.

Dantelli Seccade Modeli

İşleme modellerinde dantel seccade modeli özellikle çeyizliklerde önemli bir yere sahiptir. Masa örtülerinde, salon takımlarında, sehpa örtülerinde, oda takımlarında, vitrin takımlarında kullanılan dantellerin seccadelerde artık sıkça karşılaşmaktayız. Dantelli seccade modellerinde pek çok model ile karşı karşıya kalırız.

Bunlardan birincisi, seccadenin her kısmının dantel ile kaplanarak altına saten kumaş geçirilmesiyle oluşur. Çeyizlikler de bu model oldukça beğenilerek tercih edilir. İkincisin de ise kenar kısımları ve baş kısımları, zaman zaman da gövde kısımının kenarlarında dantelleri yer verilmektedir. Alt kısımlarında yine uygun bir kumaş geçirilmesiyle tamamlanır. Ayrıca kanaviçe modelleri ile de süslenebilmektedir.

Summary
Review Date
Reviewed Item
dantelli seccade modelinde ki farklılıklar
Author Rating
51star - Dantelli Seccade de Ki Tüm Farklılıklar1star - Dantelli Seccade de Ki Tüm Farklılıklar1star - Dantelli Seccade de Ki Tüm Farklılıklar1star - Dantelli Seccade de Ki Tüm Farklılıklar1star - Dantelli Seccade de Ki Tüm Farklılıklar

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

9 comments

  1. selamun aleyküm paylaşımınız harbiden güzel, teşekkürler

  2. Evet değişik bir açıdan yaklaşılmış tabiyiki görebilene yani

  3. Neden El işi bölümünü Dantelli Seccade de Ki Tüm Farklılıklar yazısı daha önce yazmadınız ki? Harikasınız gerçekten

  4. Sevdim bu paylaşımı.

  5. çok sağolun.

  6. Muhteşem bu kadarını beklemiyordum.

  7. Harika bir konuya değindiniz gerçekten uzun zamandır böyle eğitici yazı görmemiştim. tşk.

  8. Yazılarınızı daha uzun tutmanız münkün mü acaba? daha fazla detay bekliyoruz.

  9. Daha fazasını bekliyorum. münkünse takipteyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane