Home / El işi / Değişik lif modelleri örnekleri

Değişik lif modelleri örnekleri

;

Değişik lif modelleri Ülkemizde özellikle kadınlar bu örgü işinde gerçekten ustalardır. Farklı lif modelleri ve tüm ayrıntılarını sizlerle paylaşacağız. Banyo keseleri yapan bayanlar tığ işinde güzel modeller ortaya çıkarmaktadırlar. Lifler, gelin ve damatlar için çeyizlik modeller de oldukça revaştadır.

Son dönemlerde en çok tercih edilen sabun bez modellerinin yerini motifli olanlar almaktadır. Çiçekli lifler özellikle çok ilgi görmektedir. Ayrıca son modada yer alan tığ işi lif modellerinin yapılışı da oldukça zevklidir

değişik lif modelleri - Değişik lif modelleri örnekleri

Lif Örgüsü İçin Nasıl Bir İp Tercih Edilmelidir?

İp çeşitlilikleri ile lif örgüsü için nasıl bir ip tercih edilmeli sorusuna yanıt arıyoruz. Orlon ipler, yünler gibi genel olarak kullanılabilecek değişik ipler bulunmaktadır. Ki son dönemlerde özel iplerde ayrıca satılmaktadır. Tercihte bulunurken bu ipleri tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Değişik lif modellerinde çünkü dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biride hiç şüphesiz ip tercihidir. 2018 modellere sahip lif ipi diye tuhafiyelerden tercih de bulunabilirsiniz.

lif modelleri - Değişik lif modelleri örnekleri

Çeyiz Hazırlıklarında Değişik lif modelleri 

Çeyizlerimizde hiç şüphesiz tercihlerimiz hep şık ve süslü olanlardan yana olmaktadır. Çeyiz hazırlıklarında lif örneklerinde hemen örebileceğiniz kolay örneklerin dışında ağır oldukça gösterişli ve ayrıntılı modellerde bulunmaktadır. Günlük yaşamda kullanılan keseler de ise oldukça sade modeller tercih edilmektedir.

En popüler 2018 lif örnekleri arasında tığ işi olanlar göze çarpmaktadır. Örgü modelleri içerisinde çeşitli desenler içermesiyle kolaylıkla erişebilirsiniz. Gelin ve damat veya örgü çiçekler ile bezenmiş çeyizlik modeller oldukça ilgi görmektedir. İsim yazılı olanlar, kalp desenli olanları, kurdeleler ile süslenenler, boncuklarla süslenenlerde vardır. Banyo liflerinde ise hayvan desenli olanları da beğenilmektedir. Mesela; kuğu, ördek, penguen, kuş figürlerinin örgüye işlendiği modeller kare olarak yapılmaktadır. Elbise, bebek şekilleri, yuvarlak, çilek gibi değişik şekillerde örülmüş modellerde oldukça çok tercih görmektedir.

2018 lif modeli - Değişik lif modelleri örnekleri

Mutfakta veya banyoda kullanabileceğiniz lif model yapılışı detaylı anlatımları ile resimlerle veya videolarla anlatılmaktadır.  Yaprak adı verilen çizgili veya kare lif modeli diyebileceğimiz modeller vardır. Yaparken hiç sıkılmayacağımız yapılışı oldukça keyiflidir. Farklı iki ip ile yapılanlarda tığ ile gerçekleştirilmektedir. 50 veya 60 zincir çekilerek yapılışına başlanılmaktadır.

 

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
değişik lif modelleri
Author Rating
51star - Değişik lif modelleri örnekleri1star - Değişik lif modelleri örnekleri1star - Değişik lif modelleri örnekleri1star - Değişik lif modelleri örnekleri1star - Değişik lif modelleri örnekleri

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

5 comments

  1. Ayrıntılı bakıcam.

  2. Teşekkür ederiz çok yararlı bir makale olmuş.

  3. El işi çok detaylı konu Değişik lif modelleri örnekleri makaleniz için tşkler

  4. Yazılarınızı daha uzun tutmanız münkün mü acaba? daha fazla detay bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane