Home / Güzellik / Doğal Yollarla Saç Rengini Açmanın 15 Yolu

Doğal Yollarla Saç Rengini Açmanın 15 Yolu

;

Doğal yollarla saç rengini açmanın 15 yolunu merak eden biz kadınlar olarak özellikle rengi koyu saç tonuna sahip olanlarımız açık renk tondaki saçları beğenir hatta boya görmemiş şekilde koyu saç rengimizi kaç ton açık olabileceğini düşünürüz ve bunun için doğal yöntemler ararız.  Bazı kadınlar oryal kullanmayarak bu durumun yani doğal yolla saç rengi tonu açmanın mümkün olmadığını söyleseler de sizlere anlatacağımız bu doğal yöntemler ile saçlarınızın rengini açabileceksiniz. Boyalı olan saçınızın renk tonu istediğinizden çok daha fazla koyu olması durumunda bu Doğal yöntemleri kullanarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz saç açıcı kullanmadan daha açık renk tonlarına dönmek istiyor musunuz? Saçlarınıza oryal kullanmadan yani kimyasal açıcılar ile yıpratmadan tamamen doğal yöntemler ile saç tonunuzu iki üç tona kadar açabilirsiniz. Bu sayede ışıl ışıl ve parlak saçlara sahip olabilmeniz mümkün.

dogal yolla sac acma yontemleri - Doğal Yollarla Saç Rengini Açmanın 15 Yolu

 

Hemen hemen her evde bulabileceğiniz yiyecek ve bitkiler aslında sizler için doğal bir saç açıcısı olduğunu biliyor muydunuz? Sizler için saçınıza hiçbir şekilde zarar vermeden etkili sonuçlar elde edebileceğiniz malzemeleri ve bu doğal yöntemi ile bitki ve yiyecekleri anlatıldığı şekilde uygulayarak saçlarınıza ışıltı kazandırmak mümkün. Bu yöntemleri kulak arkası etmemenizi öneriyorum.

 

Doğal yollarla saç rengini açmanın 15 yolunu

 

Güneşlenmeyi İhmal Etmeyin

Saçlarınıza en doğal çekildi renk açıcı özelliğini taşıyan doğal yolla saçı tonu açma için bir yöntem ise bol bol güneşlenerek saç tonunuzun açılmasını sağlamaktır. Tatildeyken güneşli bir günün sabahında ya da öğle vakti saçlarınızı gün ışığına teslim ederek bu sihirli güçten faydalanabilirsiniz.  Özellikle denizden çıkarken tuzlu su ile birlikte güneşin birleşmesi saç renginizin tonunu açmasını hızlandıracak önemli hususlardan bir tanesidir.  Lakin güneşlenen Saçların cildinizi güneş ışıklarına karşı kurumayı kesinlikle unutmamanız gerekir Bunun için yüksek faktörlü koruyucu Güneş kremlerini sürmenizi öneriyoruz.

 

Papatya Suyu

Küçüklüğümüzde büyüklerimizden duyduğumuz en doğal ve etkili çözüm olarak bildiğimiz açılardan bir tanesi hiç şüphesiz ki papatya suyudur. Papatya suyu saç Tonunuzun açılmasına yardımcı olmakla birlikte saçınıza altın sarısı gibi ışıl ışıl parlaklık vermektedir Bu yüzden kuru papatya tercih etmelisiniz kuru olan papatyayı aktardan çok rahat bir şekilde temin edebilirsiniz. Uygulama şekli ise iki bardak su içerisinde bir avuç papatya atarak rengini sarı kıvama getirene kadar kaynatmanız gerekmektedir lakin rengin turunculaşmamasına dikkat etmelisiniz.

Sarı görünümünde olan papatya suyunu süzdükten sonra soğuması için bir kenara bırakın ve soğuduktan sonra bu karışımı boş bir sprey şişesine boşaltabilirsiniz. Sonrasında saçlarınızın  tamamını papatya çayı ile yedirin. Geriye bir süre beklemek kalıyor. Dışarıya ya da balkona çıktığınızda en azından bir saat kadar Gün Işığında bekletmeniz daha iyi olacaktır. Bu aşamaları uygularken saçınızı tarayarak kurutmanız daha faydalı olacaktır. Bu şekilde uygulamayı tamamladığınızda saçınızın tamamına işlenirken Saçınız gürleşmesi için önemli bir katkı sağlayacaktır saçlarınızı Arzu ettiğiniz altın sarısı görüntüsünü elde edene kadar her 2 gün zaman zarfı içerisinde işlemi tekrarlamanızı öneriyoruz.

saç - Doğal Yollarla Saç Rengini Açmanın 15 Yolu

Bira Etkisi

Saçlarınızın rengini açmak için biranın etkili olduğunu biliyor muydunuz? tek yapmanız gereken birayı seyreltilmeden saçlarınıza döküyorsunuz. Bu uygulamanın saçlarınızın açılması için oldukça yararlı olacaktır fakat her hafta bu yöntemi uygulamayı ihmal etmemelisiniz. Uygulama sonrasında güneşte Bir saat kadar saçınızı bekleterek sonrasında yıkayıp kurutmalısınız.

 

Tarçın

tarcin ile sac rengi acmak - Doğal Yollarla Saç Rengini Açmanın 15 Yolu

Tatlı yaparken vazgeçilmez bitkilerden bir tanesi olan Şifa kaynağı olan tarçın aynı zamanda saç renginizi açmak için etkili formüllerden bir tanesidir. Peki tarçını saç rengini Açması için nasıl kullanacaksınız? Hemen hemen birçoğunuz saçlarınıza krem sürüyorsunuz. Saç kremi derinizin içerisine biraz tarçın ekleyerek iyice karıştırıp alırsınız ve bu karışımı tüm saçınıza iyice yedirmelisiniz Daha sonrasında bir bone kullanarak yaklaşık 10 saat kadar bu şekilde beklemeniz gerekmektedir. Uzunca bir süre beklemek gerektiği için bu uygulamayı gece yapmak daha uygundur.

Sabah saçlarınızın parlak olması yanında ışıl ışıl olduğunu görünce mutluluğunuzu hisseder gibiyim bu doğal yöntemi kullanarak saçlarınız güçlenerek bakımlı ve doğal bir görünüme sahip olacaktır.

 

Siyah Çay

siyah cay ile sac rengi acmak - Doğal Yollarla Saç Rengini Açmanın 15 Yolu

Doğal yollarla saç rengini açmanın  özel yöntem olarak açılmasına  yardımcı olan bir diğer malzeme ise siyah çaydır aynı zamanda siyah çay halk arasında doğal güzellik iksiri olarak da anılmaktadır. Zenginlik bakımından siyah çayın içerisinde tanik asit bulunduğundan saçlarınızın renk tonunun açılmasına yardımcı olacaktır 2 3 yemek kaşığı çay demleyerek saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Yarım saat bekledikten sonra saçınızı durulayın düzenli şekilde uygulamanız durumunda ciddi şekilde etkisini göreceksiniz.

 

Bal ve Zeytin Yağı

bal ve zeygin yagi ile sac rengi acmak - Doğal Yollarla Saç Rengini Açmanın 15 Yolu

Doğal yollarla saç açma yöntemi denilince akla gelen en bilinen uygulamalardan bir tanesi bal ve zeytinyağıdır. Bir bardak bunun içerisine yarım bardak zeytinyağı karıştırıp Bir karışım elde edebilirsiniz özellikle Saçınız nemliyken açılmasını istediğiniz bölgeye yedirmelisiniz. Bal ve zeytinyağının saçlarınıza iyice işlenmiş olduğuna dikkat edin. 30 dakika bekleme sonrasında saçınızı dur uğrayabilirsiniz bu yöntemin saçlarınıza hiçbir zararı olmadığı gibi aksine birçok faydası bulunmaktadır. Bu yöntemi birkaç gün ara verecek uygularsanız kısa süre içerisinde saçlarınızın renginin açıldığını göreceksiniz aynı zamanda bal ve zeytinyağı uygulaması saç rengi açmanın yanında saçlarınıza yumuşaklık ve parlaklık kazandıracaktır.

 

C Vitamini Tableti

c vitamini ile sac rengi acma - Doğal Yollarla Saç Rengini Açmanın 15 Yolu

Zinde ve sağlıklı olmanız için C vitamini aynı zamanda saçlarınızın bakımı içinde oldukça etkili yöntemlerden bir tanesidir C vitamini Saçlarınızın kopma, dökülmeleri önlemenin yanında saçlarınızın ara ışıl ışıl parlaklığa kavuşması için yardımcı olur saçlarınızın bunu açılması için eserek top haline getirdiğiniz 5 ya da 10 adet C vitamini tabletini günlük olarak kullandığınız şampuanın içine ilave ederek karıştırınız. Saçlarınızı Bu karışım ile düzenli olarak yıkadığınız zaman renginin açıldığını net bir şekilde fark edeceksiniz özellikle boyalı olan saçlarda oldukça işe yaradığını söylemek mümkündür.

Karbonat

karbonat ile saclari acma yontemi - Doğal Yollarla Saç Rengini Açmanın 15 Yolu

Doğal yollarla saç açma yöntemi Saçlarınızı doğal şekilde açma yöntemlerinden bir tanesi olarak bu alanda başı çekenlerden biri de karbonattır. Banyoda yıkanırken ıslanan saçlarınıza bir kaşık karbonat serpiştirerek tüm saçınıza getirmelisiniz karbonat aynı zamanda saç tonumuzu açmasının yanında arındırıcı özelliğe sahip olmasıyla birlikte yağlı olan saçların derinlemesine temizlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

 

Limon

limon ile sac rengi acma - Doğal Yollarla Saç Rengini Açmanın 15 Yolu
Doğal Yollarla Saç Rengini Açmanın  Püf Noktaları www.kadinask.com

Saçlarınızın tonunu bitkisel yollardan açmanın en önemli yöntemlerinden bir tanesi olan limon Yüzyıllardır süregelen kadınlar tarafından doğal açıcı olarak kullanılmaktadır. Bir bardak limon suyuna 1 litre kadar su ilave ederek boş olan bir sprey şişesinin içerisine boşaltım ıslak olan saçlarınıza Bu karışımı tümünü uygulayabilirsiniz sonrasında dışarıya ya da balkona çıkarak bu durumun keyfini sürebilirsiniz bu uygulamayı genelde kadınlar tatildeyken tercih etmektedir nemli ulan saçlarınıza Limon suyunu sürerek Daha doğrusu iyice yedirmeyiz gerekiyor limon suyu ile Güneşin bir araya geldiğinde Saçınız doğal bir yol ile açıldığını fark edeceksiniz bu uygulamayı 20-30 dakika kadar uygulayarak saçınızı kadinask.com olarak durdum anısı öneriyoruz Güneş güneş ışınları ve limon uygulaması yapıldığında saçlarınız kurduktan sonra yıpranması ihtimaline karşı uygulamanın hemen ardından bakım maskesi kullanmanızı öneriyoruz.

Özet
dogal yolla sac acma yontemleri2 - Doğal Yollarla Saç Rengini Açmanın 15 Yolu
Makale Adı
Doğal Yollarla Saç Rengini Açmanın 15 Yolu
Açıklama
Doğal yollarla saç rengi açma yöntemleri
Yazar
Yayıncı Adı
Kadinask
Yayıncı Logosu
Logosss 1 - Doğal Yollarla Saç Rengini Açmanın 15 Yolu

About kadinask

Check Also

yazın kullanılacak kokular - YAZIN KULLANILACAK EN İDEAL KOKULAR

YAZIN KULLANILACAK EN İDEAL KOKULAR

Yazın Kullanılacak Farklı Kokular Kadın erkek fark etmeden herkes için kokular bir hayli önemlidir. Yaz …

10 comments

  1. Doğal Yollarla Saç Rengini Açmanın 15 Yolu çok gerekli bir konu cidden..

  2. çok sağolun.

  3. Elinize sağlık hakikatten cok güzel sagolun

  4. Doğal Yollarla Saç Rengini Açmanın 15 Yolu çok gerekli bir konu cidden..

  5. Yazılarınızı daha uzun tutmanız münkün mü acaba? daha fazla detay bekliyoruz.

  6. Daha fazasını bekliyorum. münkünse takipteyim

  7. güzel paylaşım olmuş

  8. Karaman merkezden ben Asya. Selam herkese sayfan gerçekten mükemmel, linkedinde paylaştım 23-10-2017 08:48:16

  9. Verdiğiniz bilgiler ve resimler gerçekten çok hoş. Bu güzel yazı için Tebrikler. Güzel vakit geçirdim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane