Home / El işi / El İşi Modelleri ve Çeşitleri

El İşi Modelleri ve Çeşitleri

;

Hanımların sıkça tercih ettiği el işi modelleri ve çeşitlerini sizler için toparladık. Oldukça çok çeşitliliği bulunan el işlerinde en şık ve en çok tercih edilenleri açıklayacağız. Farklılık isteyen bayanlar için bu yazıyı şiddetle okumasını tavsiye ediyoruz.

Çocuk Tokalarında Ve Süslerinde el işi modelleri

Normal bir toka ve saç aksesuarlarını nasıl şekillendirip güzelleştireceğiniz bir konu seçtik. Çocuk tokalarında ve süslerinde el örgüsü en farklı ve özel aksesuarlarından biridir. Motiflerden en çok tercih edilenleri; papatya, çiçek, yaprak motiflerine yer verilmektedir. Çiçek ya da şapka şekil motiflerde yapmak mümkün olduğu gibi tel veya sade tokalarında üzerlerine bu süslemeleri yapmak mümkündür. Penye ipliklerin kullanılmasıyla bu motiflerin sağlam ve kalıcı olmasını sağlamış olursunuz. Yün ve pamuk iplikler ile de şık örnekler yapmanız mümkündür. Birden fazla rengi bir arada kullanabilir ya da tek rengi tercih edebilirsiniz.

el örgüsü toka 1 - El İşi Modelleri ve Çeşitleri

 

 

Evde artık kalmış olan yünleri değerlendirmek için el örgüsü toka ve süslemelerde kullanabilirsiniz. Çocuk patikleri ve antları ile mevsime uygun bir şekilde aynı zamanda takım yapmanız mümkündür. Örgüsü ve uygulaması oldukça keyifli olan el örgüsü tokaları piyasada da bulmak mümkündür. El işi sanatını farlı alanlarda kullanıyor olmak sizlerin oluşum gücünüzü etkileyecektir. Oluşturulan tokalar, özel günlerde, törenlerde çocukların kıyafetlerinde ya da kostümlerine uygun gerçekleştirilir. Abiye kullanmak isteyen bireyleri bu farklı stil ve motifleri gerçekleştirebilmektedirler.

Zıbın Modellerinde En Yeni Örgü Çeşitleri

Örgü model içinde sıcacık bedenler güvende ve huzurlu hissedeceklerdir. Bu nedenle zıbın modellerinde en yeni örgü çeşitlerini sizler için derledik. Zıbın çeşitlerinde tek renk ve birden fazla renk modelini de kapsamaktadır. Yelek, hırka tarzında olanlar tulum görünümünde olanlar dışında kullanım açısından kolaylık sağlayabilmektedir.

zıbın modeli - El İşi Modelleri ve Çeşitleri

Kız ve erkekler için ayrı ayrın renk ve model seçimleri bulunduğu gibi unisexs kullanımı tercih edebilirsiniz. Seçilen modeller arasında; burgu, zikzak, Selanik, Haraşo, çift pirinç, bal peteği, ponpon gibi örnekleri kapsar. Kolay yapımları ve beğeni ile kullanımları ile bu modeller uygun görülmektedir. Sizlerde bebeğini ya da sevdiklerinize hediye etmek için güzel modellerden seçip başlayabilirsiniz.

 

 

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
el işleri modelleri ve çeşitleri
Author Rating
51star - El İşi Modelleri ve Çeşitleri1star - El İşi Modelleri ve Çeşitleri1star - El İşi Modelleri ve Çeşitleri1star - El İşi Modelleri ve Çeşitleri1star - El İşi Modelleri ve Çeşitleri

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

6 comments

  1. Evet değişik bir açıdan yaklaşılmış tabiyiki görebilene yani

  2. elinize sağlık.

  3. İzninizle paylaşıyorum bende

  4. teşekkür ediyorum.

  5. İzninizle paylaşıyorum bende

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane