Home / El işi / En Yeni Örgü Bebek Yeleği Modelleri ve Yapılışı

En Yeni Örgü Bebek Yeleği Modelleri ve Yapılışı

;

Örgü Bebek Yeleği Modelleri ve Yapılışı

 

Kadinask ekibi olarak siz değerli okuyucularımıza örgü modelleri ve oya örnekleri konusunda değerli konular paylaşmaya gayret göstermeye çalışıyoruz. Birbirinden farklı oya modellerini sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Kış mevsiminin yaklaşmasıyla bayanların bebeklerini koruma isteklerini bilmeyen yoktur. Bu yüzden bebek örgü modellerine ihtiyaç duyarlar. Bu yazımızda sizlere en yeni örgü bebek yeleği modelleri ve yapılışlarını anlatacağız.modern 2016 yeni bebek yelek modelleri 1 1 - En Yeni Örgü Bebek Yeleği Modelleri ve Yapılışı

Şimdi hem kız bebekler için hem de erkek bebekler için kullanabileceğiniz, bebeklerinizin üşümesini engelleyen hem de şık bir görüntü veren yelek örgü modelimizi anlatmaya başlayalım.

 

Bu sevimli örgü yeleğimiz 4 ya da 5 aylık tatlı bebeklerimize göredir. Kız bebek ya da erkek bebek için farklı renklerde örebilirsiniz.

Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

bebek yeleği - En Yeni Örgü Bebek Yeleği Modelleri ve Yapılışı

Evet sevgili okurlar, 117 ilmek atarak başlıyoruz.  6 sırasını haroşa örgü yapıyoruz. Takip edilen sıralarda 7 ilmek haroşa örüyoruz. Devamında ise, 103 ilmek ön yüzde düz, arka yüzde ters ve 7 ilmek de haroşa şeklinde örmeye devam ediyoruz. 18,5 santimetre olana kadar seri şekilde örmeye devam ediyoruz.

Sıra geldi kol kesimlerine; 7 ilmeğe haroşa örgü , 14 düz örgü, 17 haroşa örgü,  41 düz örgü, 17 haroşa örgü,  14 düz örgü, 7 haroşa örgü şeklinde yapıyoruz. 6 sıra bu şekilde örmeye devam ediyoruz.

bebek yeleği modeli - En Yeni Örgü Bebek Yeleği Modelleri ve Yapılışı

Örgünün sıra başından itibaren 2 ilmek haroşa örüyoruz. 3. Ve 4. İlmeği yaka açıldığı için birlikte örüyoruz.  Sıra bitince 20 düz örgü örüyoruz. Arka sırada sadece sol ön örülüyor. 6 haroşa örgü, 14 ters örgü, 3 haraşo örgü yapıyoruz.

Sol ön tarafın devam eden ilk 4 sırasında 2 haroşa örgü örüyoruz. Ön bantta 3 ilmek haroşa örgü kalana kadar devam ediyoruz. 9 kez sonra ki her 4 örgü sıranızda yaka bandının son haroşu ile düz ilmeklerin ilki sağa birlikte örülmelidir. Sağ önde bulunan yaka kenarında ki kesmeyi unutmuyoruz.

Kol kenarın da 3 haroşa bant, yaka kenarında 4 kez daha ve son 4 ilmek kaldığında 2 ilmek birlikte örerek 4 kez kesme yapıyoruz. 9 defa her 4 sırada 1 3. Haroşa ile ilk düz ilmeği sola doğru kesiyoruz.

Arka ilmekleri, ön kapaklardan 2,5-3 santimetre kısa olacak şekilde örmelisiniz. Arkanın da iki kenarından 3’er ilmek haroşa örgü, gerisini ise düz örgü şeklinde yapıyoruz. Arkanın uzunluğunu tamamlamadan önce, ense açıklığı için ortadaki ilmekleri 4 sıra haroşa öreceğiz ve ilmekleri kapatacağız.

Erkek ve Kız Bebek İçin Kullanılabilir Yelek Modelimizin Düğme Yerleri İçin:

rgü Bebek Yelekleri 2017 - En Yeni Örgü Bebek Yeleği Modelleri ve Yapılışı

Yelek örgümüzün düğme yeri için öncelikle 7 ilmek başlıyoruz. Ve kenarlarında birer ilmek haroşa örgü örüyoruz. İlk ve son ilmek her zaman haroşa örgü olacak. Ortada ki 5 ilmek yaklaşık olarak 8 santimetre kadar önde düz, arkada ters olarak örülecek. Örerken, ördüğünüz yeleğe göre örmeniz tavsiye olunur.

Farklı Bebek yelekleri modelleri için tıklayınız..

 

 

 

 

 

 

About kadinask

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

One comment

  1. tşkler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane