Home / Genel / Gençleştiren Besinler

Gençleştiren Besinler

;

Yaşlanmak insanoğlunun durduramadığı bir prosestir. İnsanlar yaşlanmaktan hiç haz etmezler. Genç kalmak için ellerinden gelen tüm şeyleri yaparlar. Yaşlanmak beslenmek ile ilgili de bir etkendir. Bazı gıdalar cildi yaşlandırırken, birtakım gıdalarda cildi yaşlanmaktan koruyup zinde ve genç hissetmesini sağlıyor.

 

Cildi Yaşlandıran Besinlerin Önünde Suni Yağlar Gelmekte !

Margarin: hamur işlerinde, kahvaltılarda kullandığımız margarin, aşırı derecede doymamış yağ asidi içeriyor. Bu da hücrelere zarar sağlıyor. Hem de margarin natürel bir ürün olmadığı için vücut margarini sindirim sistemi içerisinde tariflenemiyor. Vücut ise tariflenemediği şeyi yağ olarak saklı tutuyor.

Havuç: Kan şekerini aniden yükselttiği için, cildi yaşlandıran gıdalar arasında gösteriliyor.

Pizza: Pizzadaki karbonhidrat bedende yağın eritilmesine karşı koyuyor. Yakılamayan yağlar ise bedeni şişmanlatıyor. Hem de yeterli ve dengeli beslenememe, yaşlanmayı süratlendiriyor. Öğün atlamak, akşam geç zamanlarda yemek yemeyi bağımlılık durumuna getirmek kilo almayı süratlendirdiği gibi erken yaşlanmaya da çağrı çıkarıyor.

Hamur işleri: Karbonhidrat ve şeker açısından oldukça varlıklı olan hamur işleri bedeni yağlandırarak metabolizmayı yavaşlatıyor.

Gazlı meşrubatlar: aşırı derecede şeker içerdiği için bedenin şeker dengesini bozuyor. Hem de vakit içerisinde alışkanlık yapıyor. İç organlarda tahribata neden oluyor. İçerdiği fosfor vasıtası ile kalsiyum sayısal değeri yüksek gıdaların yapıcı etkilerinin kaybolmasına sebep oluyor. Bunun neticesi olarak ciltte lekeler ortaya geliyor. Kemikler ise yeterli derece de kalsiyum temin edemediği için erimeye başlıyor.

Kahve: Burada bahsedilen kahve herkesin bildiği Türk kahvesi değildir. Çünkü Türk kahvesinin içersinde katkı maddesi olmadığı için yemekten sonra şekersiz olarak içildiği takdirde azımsanamayacak kadar çok yararı bulunmaktadır. Fakat prosedür görmüş kahveler içildiği vakit yüksek miktarda asit üreterek mideye zarar sağlıyor. Mide rahatsızlıkları ise cildin canlılığını ve ışıltısını kaybetmesine sebep oluyor.

İşlenmiş şeker: cildin esnekliğini azaltıyor. Hem de vücuda alınan proteinlerin de yok olmasına sebep oluyor. Mümkünse pakete giren birçok besinden uzak durmanız tavsiye ediliyor.

Kızartmalar: Cildi daha acele yaşlandırırken, detaylı hastalıklara da çağrı çıkarıyor. Hem de eskimiş peynirler, cipsler, aşırı yağlı salata sosları, çok kullanılan kimyasal ilaçlar, antibiyotikler cildin daha acele yaşlanmasına sebep oluyor.

Şimdi de insanı gençleştiren, zinde tutan gıdaların listesine göz atalım.

İnsanı Gençleştiren Besinler Listesi

 

Soya Filizi: Vücudun kendi ürettiği hormonlar kadar tesirli olan soya filizi, cildi dayanırlılaştırıp gerginleştiriyor.

Ispanak, lahana: İçerisinde bulunan B vitamini vasıtası ile bedenimizde bulunan lif dokusunu destek veriyor, bunun yanı sıra selüliti önlüyor.

Zeytin Yağı: Ülkemizde de bol oranda imal edilen zeytinyağı en sağlıklı yağlardan biridir. Doymamış yağ asitleri hücreleri onarıp erken yaşlanmaya karşı resmen bir silah görevi görüyor. Hem de zeytinyağı cilt bakımında da nemlendirici olarak dile getirilmektedir.

Yeşil Çay: Metabolizmayı süratlendiren yeşil çay, bedende meydana gelen serbest radikallere karşı hücre koruyucu cisimler içeriyor. Bu da hücreleri erken yaşlanmaya karşı savunuyor.

Tavuk: Tam bir protein deposu olan tavuk, bağ dokusundaki liflerin güçlenmesine yardım ediyor. Liflerin kendini yenilemesinde yardım ediyor.

Sarımsak: Bağırsaklardaki bakterilerin kokuşmasını engel olurken, kan dolaşımını tertipleyip süratlendiriyor. Günde bir diş sarımsak tüketmek tansiyonu dengeliyor. Hem de natürel antibiyotik vaziyeti görüyor.

Su: Su demek can demek, can demek kan demektir. Vücudumuzun %85. Su olduğunu düşünecek olursak suya ne kadar gereksinimiz olduğunu anlayabiliriz. Su hücrelerin bağ ve dokularının ihtiyaçlarını karşılıyor. Besinlerin hücrelere taşınmasını temin ederken, kalın bağırsaktaki atıkların da bedenden dışarı atılmasını sağlıyor.

Balık: Vücudun kendi üretemediği omega 3 vitamini açısından oldukça mühim olan balık hücrelerin ömrünü uzatıyor. Hem de beyin için oldukça mühim olan vitaminleri bünyesinde bulunduruyor.

About kadinask

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane