Home / El işi / Havlu Kenarı Örnekleri

Havlu Kenarı Örnekleri

;

Havlu kenarı örnekleri

Havlu kenarları ve oya modelleri genç kızların çeyizleri için vazgeçilmezler arasındadır. Fakat bazen banyo ve mutfak süslemek için günlük kullanımlar için de yapılabilmektedir. Havlu kenarı örnekleri dikildikten sonra havlunun havası değişir ve evi daha güzel gösterir. Havlu kenarı örnekleri ve oya örnekleri yapımı oldukça kolay!

Havlu Kenarı Örnekleri İçin Gerekli malzemeler

  • Tığ
  • İp
  • Serum halkalar

Havlu Kenarı Örnekleri Yapılışı

  • İlk olarak serum halkalardan bir tanesi alınır ve içerisinden bir adet zürafa çekilir. Daha sonra içinden bu şekilde örülerek bütün yuvarlaklar yapılır. Havlunuzun boyutuna göre daha fazla yapabilirsiniz.
  • Bu yuvarlakların üzerinden birer sıra daha içinden banıp geçirilerek devam edilir. Uçları açılmasın diye sıkı banılarak koparılmalıdır.
  • Hepsi bittikten sonra ortaya bir tane koyu kenarları çiçek yaprakları gibi görünecek şekilde dikilir. Daha sonra bunlar çoğaltılır ve yan yana büyük çiçekler varmış şekli verilir.
  • Havlunun kenarı biraz içine katlanarak yaptığınız şeklin dikilmesi için içinden banıp ipe dolanıp geçirilerek 2 sıra gidilir ve zemin hazırlanır. Daha sonra yaptığınız model üzerine dikilir.
  • Havlunun üzerindeki desene göre yaptığınız çiçeklerin renklerini değiştirebilirsiniz. Ya da beyaz bir havlu üzerine dikecekseniz ortada kalan seruma farklı ve yapraklarına farklı renkler

Havlu kenarı örnekleri içinden en kolay yapılan serum halkalı havlu kenarı örneğini tarif ettik. Daha ağır görünümlü modeller isterseniz iğne oyası havlu kenarı örnekleri ve 5 parmak havlu kenarı örneklerini yapabilirsiniz.

Oya modelleri için tıklayınız..

Havlu kenarı modelleri / GALERİ

About kadinask

Check Also

tig ile yapilan en yeni lif modelleri 2 1 - Tığ ile Yapılan Yepyeni Lif Modelleri

Tığ ile Yapılan Yepyeni Lif Modelleri

Gelinlik çağına gelmiş olan kızların, çeyiz sandıklarını süsleyen lif modellerine, güç geçtikçe yepyeni modeller eklenmektedir. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: