Home / El işi / Havlu Modellerinde Kasnak İşi

Havlu Modellerinde Kasnak İşi

;

Havlularımızın kenarlarını süsleyen ayrıca boncuklarla da hareketlik katabileceğimiz bu modelleri beraber inceleyelim. Havlu modellerinde kasnak işi havlularımızın kenarlarına hareketlilik katmaktadır.  Şu bir gerçek ki hepimiz için havluların evlerimizde önemli bir yeri vardır. Toplum olarak temizliği seven bir milletiz. Bunun içindir ki su olmadan da temizlik düşünülemez. Son zamanlarda her ne kadar kâğıt peçeteler, kâğıt havlular hayatımızda yer alsa da millet olarak biz havlu kullanmaktan vazgeçmeyiz. El emeği göz nuru o havluları banyolarımızda, mutfaklarımızda bulundurmaktayız. O tek kullanımlık peçeteler ile bir gönül bağı kurulmaz. Onlar geçici olarak kullanılan şeylerdir.

Biz bayanlar bu havlularımızı sade kullanmayı pek sevmeyiz. İlla uç kısımlarına veya kenarlarına çiçekler, böcekler veya motifler işleriz. Havlu kenarlarında kullanılan renkler oldukça önemlidir. Bu kadarı biz hanımlara yeter mi? Tabi ki yetmez. İlla ki nakış işlemeleri de yapmamız gerekmektedir. Bu havluları bazen etamin süslemeleri ile bazen de dantellerle yapılmaktadırlar.

kasnak işi - Havlu Modellerinde Kasnak İşi

2018 yılına gelindiği bu dönemlerdeki moda ise, renkli fistolar dikilerek kanaviçeler den aplike edilenler ve üç boyutlu çiçek ve figürler kurdele nakışı süslemeler yapılmaktadır. Renklerin önemi havluda hayatımızın her alanında öneme sahip olduğu gibi havlularımız da da belirgin bir şekilde öneme sahiptir. Önceki dönemlerde kar beyaz havlular tercih edilirken artık açık ve soft renkler havlularda yerlerini alır.

Kasnak işi modelleri havluları süslemede bazı yörelerde oldukça sık tercih edilmektedir. Bunum yapım aşamasını video ve resimlerle detaylandırılan anlatımlarla yapabilirsiniz. Havlularınızda rengârenk boncuklarla yapılan geometrik çiçekler, şekiller, yıldızlar havluların üzerin de pırıl pırıl parlak biçimde durmaktadır. Gösterişi seven ve bu tarz süslemeleri tercih edebilecek bayanlar için tavsiye edilmektedir.

Havlu Modellerinde Kasnak İşi İle Boncuklu Havlular

Havlularınızın kenarlarında kullanılan boncuklar uzun, yuvarlak, çiçek şekli, kristal şekli ve daha pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu süslemelerin avantajlarından biri de elden ele farklılık gösterilmektedir. Bu işlemlerinin öğrenildikten sonra o kadar el hassaslığı şart görünmemektedir. Kasnak işi ile salon peçeteleri, peçetelikler, masa örtüleri ve daha pek çok şey gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken malzemeler ve birazcık istek, hevestir.

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
Havlu Modellerinde kasnak işi
Author Rating
51star - Havlu Modellerinde Kasnak İşi1star - Havlu Modellerinde Kasnak İşi1star - Havlu Modellerinde Kasnak İşi1star - Havlu Modellerinde Kasnak İşi1star - Havlu Modellerinde Kasnak İşi

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

8 comments

  1. Teşekkürler.

  2. çok sağolun.

  3. elinize sağlık.

  4. güzel paylaşım olmuş

  5. Havlu Modellerinde Kasnak İşi çok gerekli bir konu cidden..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane