Home / El işi / Havlu Örneklerinden Mutfak İçin Kullanılanlar

Havlu Örneklerinden Mutfak İçin Kullanılanlar

;

Evlerimizin ve çeyizlerimizin olmazsa olmazlarından biri olan havlu örneklerinden mutfak için kullanılanlar sizler için derledik. Sizlerde eğer mutfaklarımızda havlularımız süslü olsun diyorsanız bu yazımızı mutlaka değerlendirin.

Günlük kullanım için oldukça pratik örneklerin yanı sıra, mutfakların yanı sıra çeyizler içinde örülebilecek iğne oyası mutfak havlu kenarları veya meyveli hoş havlu kenar örnekleri de bulunmaktadır. Her ne kadar bazılarına göre eski zamanların işi gibi gelse de kimileri için ise hala gelenekselliği korumak ve yaşatmak önemlidir. Geleneklerimizin devam ederek sergilenmesi ve önem vermesi oldukça güzel bir duygudur.

mutfak havlusu - Havlu Örneklerinden Mutfak İçin Kullanılanlar

Havlu örneklerinden mutfak için kullanılanlar nelerdir?

Dantellerin yerini son dönemlerde modern evlerde yerini iğne oyasına bırakmaktadır.  En çok rağbet gören örgü teknikleri arasında birinci sırada yer almaktadır. Bu tekniği mutfak havlu örneklerinde de şıklıkla kullanabilirsiniz. Bu sene göze çarpan modeller arasında oldukça renkli olanlar görülmektedir. Bunlar genelde havlunun rengi şekli ile uyumlu şekilde ayarlanmaktadır. Hem mutfak hem de banyo havlusu olarak kullanabilen modeller arasında büyüklü ve küçüklü motiflerden oluşan iğne oyası havlu kenarlarıdır.

mutfak için kullanılan havlular - Havlu Örneklerinden Mutfak İçin Kullanılanlar

Mutfak için kullanılan havlu kenarlarında küçük motifler işlenirken, banyo havlu kenarlarında ise büyük motifler kullanılmaktadır. Dantele göre iğne oyaları daha fazla marifet ve dikkat gerektiren bir örgü çeşidi olmasından ötürü herkes tarafından yapılmamaktadır. Bu nedenle ev hanımları bu durumu avantaja dönüştürerek iğne oyası hobisini ek kazanca dönüştürmektedirler. Sizler de mutfak havlu kenarları istiyorsanız tercihleriniz arasına alabilirsiniz. İster resimleri inceleyerek bu kolay ve oldukça zevkli olan işi gerçekleştirebilir isterseniz de bu işi yapanlardan sipariş verebilirsiniz. Hanımlar bir araya geldiklerinde elbette iğne oyaları havlu kenarlarını konuşmaktadırlar. Hanımlar mutfaklarını oldukça özen göstermektedirler. Bu nedenle mutfaklarda kullanılan küçük havluların özenli ve güzel olmalarına dikkat etmektedirler.

mutfak havlu modeli 3 - Havlu Örneklerinden Mutfak İçin Kullanılanlar

Havlu örneklerinden mutfak için kullanılanlar nasıl yapılır?

İlk adım mutfak havlusu için malzeme seçimidir. havlu örneklerinden mutfak için kullanılanlar Nasıl yapılır hususunda havlu için Kullanılacak olanlar ise; iki kumaş renk, bez, düğme, makas, cetvel, kalem, havlu için gerekli olan aynı renk ip ve son olarak dikiş makinesidir.

Mutfak ve banyo havluları için en önemli özelliğinin nem emici olmasıdır. Bu nedenle mutfaklar için havlu kumaşlar oldukça uygundur. Dikiminin dikiş makinesinde kolay olması için ince ve iyi olması gerekmektedir.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
havlu örneklerinden mutfak için kullanılanlar
Author Rating
51star - Havlu Örneklerinden Mutfak İçin Kullanılanlar1star - Havlu Örneklerinden Mutfak İçin Kullanılanlar1star - Havlu Örneklerinden Mutfak İçin Kullanılanlar1star - Havlu Örneklerinden Mutfak İçin Kullanılanlar1star - Havlu Örneklerinden Mutfak İçin Kullanılanlar

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

3 comments

  1. Keyifle yazılarınızı okuduğumu söyleyebilirim Havlu Örneklerinden Mutfak İçin Kullanılanlar güzel bir yere değinilmiş.

  2. Woww diyebilirim o derece emek harcanmış

  3. Elinize sağlık hakikatten cok güzel sagolun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane