Home / El işi / İğne Oyası Fiyatları

İğne Oyası Fiyatları

;

2017 İğne Oyası Fiyatları

Sanat dallarının bir alanı olan el işçiliği üretilen oya modelleri, üretilirken kullanılan tekniklere ve malzemelere göre fiyatlandırılmaktadır. 1 günde tamamlanan bir model ile 1 hafta üzerinde emek verilmiş, uğraşılmış, çalışılmış bir iğne oyası fiyatlarının aynı olması beklenemez. Her emeğin kendine özgü bir değeri vardır. El işlerinin en çok emek ve sabır isteyen iğne oyaları da üzerlerindeki işçilik ve el emeğinin hak ettiği değere göre fiyatlandırmada biraz pahalı kalır.

igne oyasi modelleri 2017 1 1 - İğne Oyası Fiyatları

Makine İğne Oyası Fiyatlar

Günümüzde her şeye dahil edilen makineler iğne oyası üretimine de dahil edilmiştir. Makinelerden çıkan iğne oyası modelleri bu işin ustası tarafından fark edilebilir. Ancak işin işçilik boyutu ile ilgili olmayan birisi tarafından fark edilmez ve ucuz olması sebebiyle tercih edilirler. Ancak iğne oyası fiyatları makine işçiliği olması sebebiyle ucuz olsa da el işçiliğinin yerini tutmayacaktır. Görünüşünde birçok kişinin makine işlemesi olduğunu fark etmemesi güzel bir haber. Ancak kullanılan ipin kalitesi, iğne adım ve teknikleri asla el işçiliğini tutmayacak ve kullanıcısına kullanım sırasında da sorunlar yaşatacak ve kullanım ömrü kısalacaktır. İplerdeki kopmalar, renklerdeki solmalar ve renklerin kumaşa akması gibi problemler en çok karşılaşılanlardan olacaktır.

‘Benim için sadece ilk görünüm önemli ondan sonra kullanmasam da olur’ diye bir düşünceye sahipseniz, makine iğne oyası fiyatları el işçiliğine nazaran çok daha ucuz olacağından tercih edebilirsiniz.

cicekli oya ornekleri - İğne Oyası Fiyatları boncuklu tig isi tulbent oyasi 9 - İğne Oyası Fiyatları boncuklu tig isi tulbent oyasi 3 - İğne Oyası Fiyatları ne İle Yapılan Havlu Dantel Örnekler - İğne Oyası Fiyatları

 

 

 

 

About kadinask

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

7 comments

  1. 10 üzerinden 6 veriyorum

  2. Daha fazasını bekliyorum. münkünse takipteyim

  3. On numara 5 yıldız desem az olur. teşekkürler

  4. Ayrıntılı bakıcam.

  5. Teşekkür ederiz çok yararlı bir makale olmuş.

  6. 10 üzerinden 6 veriyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane