Home / El işi / İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

;

İğne oyası havlu kenarları

İğne oyası havlu kenarı örnekleri ve oya örnekleri son zamanlarda en çok tercih edilen havlu kenarı örneklerinden biri! Yaz aylarının gelmeye başlaması ve kızların düğünlerinin yaklaşması ile çeyizler yavaş yavaş tamamlanmaya başlıyor. İğne oyası havlu kenarı örnekleri ve de oya modelleri bu çeyizlerin vazgeçilmezleri arasında. Ayrıca banyosunu süslemek isteyen ve dantel tarzı süslerden hoşlanan kadınlar da banyo fayanslarına uygun renklerde iğne oyası havlu kenarı örnekleri tercih ediyor. İlk bakıldığında yapımı sizler için biraz zor gelebilir fakat denemeye başladığınızda ne kadar kolay olacağını sizlerde göreceksiniz. Hadi hep beraber öğrenelim!

İğne Oyası Havlu Kenarı Yapılışı

  • İlk olarak kullanılacak havlunun üzerinde desen varsa o desenlere uygun renkler tercih edilir. Eğer düz beyaz bir havlu tercih edildi ise istediğiniz renkleri tercih edebilirsiniz. Biz yeşil ve mor renklerini tercih ettik.
  • İlk olarak havlunun kenarından iğne batırıp içinden çıkarılarak 1 cm boşluk bırakıp tekrar batırılır ve bir tane tümsek şeklinde örgü oluşur.
  • Daha sonra bu tümseklerden 5 tane yaptıktan sonra altıncı da yapılır ve altıncının içinden iğne ile birçok kez geçilerek daha kalın görünmesi sağlanır.
  • Daha sonra o kalın olan yerin içinden yaklaşık 2 cm uzunluğunda yapraklar gibi görünen şekil verilmek için içinden banılıp çekilir. Kalın yer çiçeğin ortası diğerleri de yaprakları gibi görünüm verilir.
  • Daha sonra bir üst sırasına geçilir ve 4 tane daha 2 cm olan yaprak çıkarıldıktan sonra Alttaki tek yaprağın içine mor renkten 6 tane yaprak yapılır banılarak. Tek yaprağa 6 tane yapıldığı için daha sık olur. Daha sonra bir 4 tane daha yeşil yaprak yapılarak koparılır.
  • Havluda kalan yerden her 5 tane tepe görünümünden sonra bir çiçek yapılır.

İğne oyası havlu kenarı modelleriyapımı işte bu kadar kolay!

Havlu kenarı örnekleri için tıklayınız..

İgne oyası havlu kenarı modelleri / GALERİ

About kadinask

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

5 comments

  1. Geçenlerde denediğim oya örneklerinden bir tanesi. Bizim mahallede bi teyze yüzünden başlamıştım el işine. Zamanla kendimi ilerleterek daha iyi işler çıkarmaya başladım. Sizin siteniz sayesinde farklı ve yeni modelleri de keşfedebiliyorum. Çoook çoook teşekkürler, yeni paylaşımlarınızı bekliyorum.

  2. güzel makale 🙂

  3. süperrr

  4. işte İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri iyi incelemek lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane