Home / El işi / İğne Oyası Motifleri Ve Yapım Aşamaları

İğne Oyası Motifleri Ve Yapım Aşamaları

;

El işi hobileri arasında yer alan iğne oyaları modellerinde çeşitlilik oldukça fazladır. İğne oyası motifleri ve yapım aşamaları değişen moda ile birlikte yapılan modellerde sürekli bir değişim içindedir. Böyle olunca da hanımlar hangi modeli seçip yapacağı konusunda kararsız kalmaktadır. Bizler de siz hanımların en güzel motifleri tercih etmesi için modelleri ve anlatımını derledik.

Oya çeşitleri arasında iğne oyaları en çok yapılanlar arasında yer almaktadır.  Hanımlardan el işi ile uğraşan bayanlar dan 2 kişiden 2 si mutlaka iğne oyası yapıyor ya da ilgileniyordur. El işleri en fazla iğne oyası motifleri ile yapılmaktadır. Bunlar yazmalar, tülbentler, çeyizlikler, namazlıklar ve danteller de bulunmaktadır. Çeyizlerimizde yer alan ürünler arasında en çok iğne oyası ile yapılan motifler yer almaktadır.

iğne oyası 4 - İğne Oyası Motifleri Ve Yapım Aşamaları

Namaz tülbentlerinin yanı sıra hac tülbentleri ve umre tülbentleri olarak da kullanabileceğiz ürünlerin kenarları için oldukça şık motifler bulunmaktadır. Özellikle beyaz bir yemeni etrafına yapılan iğne oyası motifleri kendini oldukça çok belli etmektedir. Görenleri hayran bırakacak derece olan motifler de bulunmaktadır. Hiç oya yapmamış kişiler kolay iğne oyası motiflerinden başlayabilirsiniz. Ardından ağır modellere doğru ilerleyip kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz.

iğne oyası motifi 3 - İğne Oyası Motifleri Ve Yapım Aşamaları

 

İğne Oyasında Dikkat Edilecek Hususlar

Her ne kadar yapımı zor gibi görünse de oldukça keyifli bir yapım aşamaları bulunmaktadır. İğne oyasında dikkat edilecek hususlar konusunda göstereceğimiz hassasiyet ile onca emek verip yaptığımız motifleri daha uzun süre kullanmamız kolaylaşacaktır. Bunun için yapmanız gerekenlerden birincisi, iğne oyası motifi yaparken ipi iğneye çekerek elimizle destek vererek sert bir biçimde yapmaktır. Böylelikle oyanız kolalı gibi duracaktır. Diğer bir konu ise yıkama talimatıdır. Yıkanan oya motifi nemli bir biçimde ütülendiğinde ipin duruşu daha iyi olacaktır. Doğal bir kolalı oya ele etmiş olursunuz.

 

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
İğne Oyası Motifleri Ve Yapım Aşamaları
Author Rating
51star - İğne Oyası Motifleri Ve Yapım Aşamaları1star - İğne Oyası Motifleri Ve Yapım Aşamaları1star - İğne Oyası Motifleri Ve Yapım Aşamaları1star - İğne Oyası Motifleri Ve Yapım Aşamaları1star - İğne Oyası Motifleri Ve Yapım Aşamaları

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

3 comments

  1. Yazılarınızı daha uzun tutmanız münkün mü acaba? daha fazla detay bekliyoruz.

  2. teşekkür ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane