Home / El işi / İğne Oyası Yazma Modelleri Nelerdir?

İğne Oyası Yazma Modelleri Nelerdir?

;

İğne oyası; ipek iplik kullanılarak gerçekleştirilen üç boyutlu olarak tasarlanan dantellerine denir. iğne oyası yazma modelleri dünyada Türk danteli adı ile kendini göstermektedir. Genellikle yazmaların kenar süslemeleri için kullanılıyor.

Ev hanımlarının Anadolu yörelerinde sıkça tercih ettiği iğne oyası oldukça emek gerektiren bir örgü çeşidi olup ticari ağı ise bir o kadar fazladır. Yapılış nedenleri ve kullanım alanları sadece yazma kenarları için değildir. Bu işi bir sanata çevirerek tüm hayal güçlerini ve duygu düşüncelerini ifade ederler. İpliklere düğümler atarak ve bu atılan düğümlerin biriktirilmesi ile modeller çıkarılmaktadır.

iğne oyası modeli 1 - İğne Oyası Yazma Modelleri Nelerdir?

İğne oyası modellerinde aslında ipek iplik kullanılması daha doğrudur. Ancak pamuk ya da naylon ipliklerde kullanılmaktadır. Çıkartılan oya modelleri ister sade şekil olarak isterseniz de boncuklarla süsleyerek de oluşturabilirsiniz. İğne oyaları el sanatlarımız arasında önemli bir yere sahiptir. İhtiyacımız olan tek şey iğne ve ipliktir. Bu sayede üç boyutlu olarak iğne oyalarını net bir biçimde ortaya koyabilirsiniz.

Özellikle de yazmaların kenarlarını süsleyen pratik iğne oyası modellerini kullanmak için kıyamayacaksınız. Tasarım ve boyutları ile oldukça şık bir görünüme sahiptirler. Modelinizde şayet çiçek desen tercih ederseniz kenarlarındaki şekil ve renklerle iğne oyası ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca iğne oyası çiçek deseninde motifler küçük olduğundan dolayı bitirmeniz oldukça kolay olacaktır.

Yazmanız düz bir renge sahip ise renkli modeller kullanarak farklı bir hava katabilirsiniz. Ayrıca iğne oyasının kolalamak ayrıca bir öneme sahiptir. Sıkı sıkıya çekilerek oluşturulan modeller daha dik ve görünümü oldukça şık olmaktadır.

Eğer zahmet gerektirecek ağır bir model işlemek istiyorsanız bu modelleri tamamladığınızda kendinize olan güven kat ve kat aratacaktır. Çevrenizdeki herkes bu el emeğiniz için sizlere imrenerek bakacaktır.

iğne oyası facebook - İğne Oyası Yazma Modelleri Nelerdir?

iğne oyası yazma modelleri sosyal medyada

Yukarıda da belirttiğimiz gibi farklı desen ve tasarımlarıyla hem kullanışlı hem de şıklığınıza şıklık katacak oya modellerinden en önemlisi iğne oyasıdır. Farklı ve daha önce benzerine az rastlanan modeller için iğne oyası modelleri sosyal medyada yerini alıyor. Dilerseniz burada örnekleri inceleyebilirsiniz dilerseniz yapılan modelleri satın alabilirsiniz. Yeni bir ticari ağ haline gelen sosyal medyada istenilen renk, modelleri uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Ayrıca bu durum ev hanımları içinde ek gelir imkânı sağlamaktadır. Hem bu işi yapan memnun kalmakta hem de zamanı olmayan ve imkânı olanlar için büyük kolaylık sunmaktadır.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
İğne oyası yazma modelleri
Author Rating
51star - İğne Oyası Yazma Modelleri Nelerdir?1star - İğne Oyası Yazma Modelleri Nelerdir?1star - İğne Oyası Yazma Modelleri Nelerdir?1star - İğne Oyası Yazma Modelleri Nelerdir?1star - İğne Oyası Yazma Modelleri Nelerdir?

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

3 comments

  1. Çanakkale merkezden ben Selma Kumbasar. Selam herkese web siten ciddiyim güzel, face de paylaştım 27-10-2017 18:53:32

  2. On numara 5 yıldız desem az olur. teşekkürler

  3. Evet değişik bir açıdan yaklaşılmış tabiyiki görebilene yani

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane