Home / El işi / Kadife İpten Yapılan Battaniyeler

Kadife İpten Yapılan Battaniyeler

;

İpin kalınlık ve inceliği nedeni ile kadife ipten yapılan battaniyelerin yapımı oldukça zordur. Bebek battaniyesi yapmak düşüncesinde iseniz eğer kadife ipten yapılan modeller ince ipten örüldüğü için oldukça düzgün bir görünüme sahiptir.

Kadife ip ile yapılan bebek battaniyelerin de şiş kullanılarak bir örnek çıkartılmak istenirse ipin gergin durumda olması gereklidir. Bu durum büyük bir ustalık istemektedir. Şayet ben şiş örgülerde iyi değilim diyorsanız bu yazımız tam size göre takipte kalın ve ayrıntılı bilgilere sahip olun.

kadife ipten battaniye - Kadife İpten Yapılan Battaniyeler

Kadife İple Yapılan Örgüde Püf Noktalar

Bebek battaniyelerin de Kadife ip ile yapılan örgüde püf noktalarını sizler için derledik. Bunun için öncelikle 5 adet kadife ip ve beş numara şiş kullanılarak örgü modelimize başlıyoruz. Örgünün ilk sırasına 110 ilmek atılmasıyla başlayarak dört sıra haroşa örerek sonrasında ise her iki kenar kısmından beşer ilmek haroşa yaparak ilerliyoruz. Örgümüzü bu şekilde noktalıyoruz.

rgü bebek battaniyesi - Kadife İpten Yapılan Battaniyeler

Bulmaca Modeli Kadife İp İle Bebek Battaniyesi

Kadife ip aracılığı ile sadece bebek battaniyesi değil daha pek çok farklı ürün yapımını da gerçekleştirebiliriz. Bebek battaniyesi modelleri arasında en çok sevilenler arasında hiç şüphesiz bulmaca modeli bebek battaniyesi yer almaktadır.

Yün ip ile el yapımı battaniyeler de bebekler için yapabilirsiniz. Tığ işi ve şiş örgü tekniklerini biraz bilmek bu örgü modellerinde size yardımcı olacaktır. Bulmaca modeli battaniye yapılışı; 5 adet kadife ip ile 5 numara şiş kullanılarak yapılır. 110 ilmek ile başlanılarak 4 haroşa örülür ve her iki kenarlarından 5’er ilmek haroşa olarak örgünün sonuna kadar bu şekilde devam edilir.

bulmaca model battaniye - Kadife İpten Yapılan Battaniyeler

Çok fazla kıymet ve değeri bulunan el örgüsü battaniyeler,  hazır olarak satılanlara göre daha kullanışlı ve şık bir görünüme sahiptir. Özellikle ev dekorlarında son günlerde el emeği ile yapılan veya el örgüsü ile yapılan parçalar oldukça sık tercih edilmektedir. Artık evlerimizin her köşesinde dantelden ve örgülerden bazı parçalar bulmak mümkün görünmektedir. Battaniye modelleri arasında el örgüsü ile yapılanların pek çok örnek modelleri bulunmaktadır. İpin renklerine ve türlerine göre birbirinden şık battaniyeler ortaya çıkmaktadır.

Kadife ipler ile gerçekleştirilen battaniye yapımları oldukça basit ve keyiflidir. Dilerseniz kadife ip ile yapılan battaniyelerde tek renk ip kullanabilirsiniz. İsterseniz de birden çok rengi bir arada harmanlayabilirsiniz. Bebek battaniye modellerinde tek kişilik veya çift kişilik battaniye modelleri de yapılmaktadır. Hangi boyutta ihtiyacınız var ise ona göre tercih de bulunabilirsiniz.

 

 

 

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane