Home / El işi / Kenarları Zikzak Dantel Masa Örtüsü Yapılışı

Kenarları Zikzak Dantel Masa Örtüsü Yapılışı

;

En Yeni Kenarları Zikzak Dantel Masa Örtüsü Yapılışı

Kadinask ekibi olarak sizlere her geçen gün değişik oya örnekleri ve örgü modelleri sunmaya çalışıyoruz. Farklı oya modellerimiz sayesinde birçok genç kızın çeyizine fikir olmaya devam ediyoruz. Bugünde yazımızda çeyizlerde olmazsa olmaz dantel masa örtüsü modellerine değineceğiz.  Annelerimizin çeyizlere en çok yapmış olduğu ve şık duran zikzak dantel masa örtüsünü tanımaya ne dersiniz?

 

11380866 393533927518697 664465187 n 1 - Kenarları Zikzak Dantel Masa Örtüsü Yapılışı

Bugün sizlere her genç kızın ve evli hanımların çeyizinde olması gerekenlerden biri olan kenarları zikzak dantel masa örtüsü yapılışı hakkında anlatımımızı sunacağız.

Modelimiz, keten bir masa örtüsü kenarına uygulanmıştır. Gerçekten şık bir görüntü vermiştir. Sizlerde eski usul dantelcilerdenseniz bu örneği denemenizi şiddet ile tavsiye ederiz. Bu tür modele sahip masa örtülerimizin yapımı gayet basit ve eğlencelidir. Dantel ve örgü işinin ticaretini yapan arkadaşlarımız sizler de mutlaka sayfamıza göz atın. Daha birçok modelle sizlerin örgü merakınıza merak katmaya devam edeceyiz.

dantel masa ortusu motifi 1 - Kenarları Zikzak Dantel Masa Örtüsü Yapılışı somendotabl ortu semasi 218x150 - Kenarları Zikzak Dantel Masa Örtüsü Yapılışı

Evet arkadaşlar, şimdi gelelim bu güzel zikzak kenarlı dantel masa örtümüzün yapımı kısmına:

32 kare x  32 sıra/ 10 x 10 cm. Dantelimiz enine doğru örülecek. Sizlere sunmuş olduğumuz şemaya göre çalışmanızı tavsiye ediyoruz. 53 kare için 160 + 3 yedek ve ilk boş kareniz için 2 tane zincir çekelim. A okundan başlayın.  Birinci trabzanımızı tığınızdan itibaren 9. Zincire yapın. Oluşan her boş kare için 2 adet zincir, 1 adet trabzan yapın. Dolu karelerinizde ise zincir yerine, trabzan örün. Arttırmaları ve eksiltmeleri ayarlamanız daha faydalı olacaktır. A – B arasında ki negatif motif grubunu yani 68 sırayı 3 defa uygulayın. Sonrasında ise B – C arasındakilere devam ediniz. Ve kesinlikle sol kenarda olan çizgiye dikkat etmelisiniz. İpliğimizi keselim. Şemamızda bulunan D okuna tekrar bağlanıp E okuna kadar verilmiş olan 17 sırayı örmeye başlayın. Bu şekilde zikzak kenarlı masa örtümüzün bir çeyrek kısmı bitmiş olacak.Dantel masa örtümüzü 3 kere daha aynı şekilde örün ve dantel uçlarını elde dikerek birleştirmeye başlayınız.

Son olarak ise, kumaşınızı ve ördüğünüz kenarları zikzak olan masa örtünüzü yıkayın. Dantelinizi gerin. Kumaşı, yün 12 x 112 santimetre büyüklüğünde düz iplikle biçin ve 8 santimetre pay bırakınız. Kumaş kenarlarında 15 santimetre mesafede 0,5 santimetre üzerinden iplik geçirin. Dış kenarlarını mektup köşesi olacak şekilde bastırıp ütüleme işlemine geçiniz.

Ve dantelinizi artık masa örtünüze ekleyip şıklığın tadını yakından yaşayabilirsiniz.! Şimdiden kolay gelsin örgü severler cemiyetimiz.

Zikzak Kenarlı Masa Örtüsü Şeması

 

Kenarları Zikzak Dantel Masa Örtüsü3 - Kenarları Zikzak Dantel Masa Örtüsü Yapılışı Kenarları Zikzak Dantel Masa Örtüsü5 1 1 - Kenarları Zikzak Dantel Masa Örtüsü YapılışıKenarları Zikzak Dantel Masa Örtüsü2 1 - Kenarları Zikzak Dantel Masa Örtüsü Yapılışı  Dantel Masa Örtüsü Modelleri 2015 10 1 1 - Kenarları Zikzak Dantel Masa Örtüsü Yapılışı Dantel Masa Örtüsü Modelleri 2015 13 1 - Kenarları Zikzak Dantel Masa Örtüsü YapılışıKenarları Zikzak Dantel Masa Örtüsü - Kenarları Zikzak Dantel Masa Örtüsü Yapılışı

About kadinask

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

2 comments

  1. Ayrıntılı bakıcam.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane