Home / El işi / Kolay Tığ Oyaları

Kolay Tığ Oyaları

;

2017 Kolay Tığ Oyaları

 

Oya örnekleri ve örgü modelleri konusunda marka olmuş kadinask ekibi olarak sizlere farklı oya modellerini sunmaya devam ediyoruz.   Bu yazımızda 2017 kolay tığ oyalarına değiniyoruz.kolay oya 2 2 - Kolay Tığ Oyaları

Elişleri içerisinde gözümüzde büyüttüğümüz kolay tığ oyaları aslında hiç de sandığımız kadar zor değil. Özellikle sizler ile paylaşacağımız basit tığ oyaları modelleri ile yaparken hiç zorlanmayacağınız gibi çok da zevk alacaksınız.

Son derece kolay ve şık görünümü ile beni etkileyen bu modeli ilk yaptığımda bu kadar hastalık yapacağının farkında değildim. İlk oyam 2 günde bitti. Toplamda 12 tane aynı modelden rengarenk oyalı tülbentlerim oldu. Şu an bir günde bir yazma oyasını rahatlıkla bitiriyorum. Elimde 12 tane yazma olunca eşe dosta hediye etmeye başladım. Umarım sizler de benim gibi oyaları yaparken aldığım hazzı alırsınız.

Kolay Tığ Oyası Modeli Nasıl Yapılır?

Dantelden fiyonklu havlu kenari modeli yapilisi 1 - Kolay Tığ Oyaları cicekli oya ornekleri 2 1 1 - Kolay Tığ Oyaları 10421194 772790902792436 5506745470485029807 n 1 1 - Kolay Tığ Oyaları

 

Öncelikle yemeninizin rengine uyum sağlayan iki renk oya ipliği seçerek kolay yemeni oyası işimize başlıyoruz. Ben yazma renginde baskın olan yani en çok kullanılan rengi çiçek rengi olarak belirlemeyi tercih ettim. Tabi herkesin farklı zevkleri olur, seçim sizin.

En kolay tığ oyası modelleri için tıklayınız..

Yemenimizin çevresini ana renk oya ipimizi alarak tığımızla iki zincir çekip bağlayarak dönüyoruz. Bu kutucuklar oyamızın zeminini oluşturacak.

 1. sıraya geçtiğimizde önce sık iğne ile tek sıra oluşturup sonra ipimizi uzatarak sabitliyoruz. Sabitlediğimiz noktadan tekrar aynı boyda ip uzatma işlemi ile ve arada iki kutucuk bırakarak üçüncü zemin kutucuğumuzda birleştiriyoruz.
 2. sıramızda ise çiçeklerimizi yani komşumun değimiyle pıtırtıları oluşturmaya başlıyoruz. Bunun için ipimizin rengini değiştiriyoruz. Uzun bacakların birleşmiş olduğu yerlerde 3 zincir çekip aynı yere batarak daire oluşturuyoruz. Bu dairelerin çevresini ise sık iğne ile dolduruyoruz. Ardından 3 zincir çekip (eliniz sıkı ise 4 zincir) diğer birleşim noktasına atlıyoruz ve sıra sonuna kadar bu işlemi tekrarlıyoruz.

Son sırada ise çiçekler için atlama yaptığımız ipin rengini kapatacak şekilde 7 sık iğne yapıyoruz. Üzerine 6 zincirle oluşturduğumuz kemerin üzerini ise 6+6 olmak üzere toplamda 12 adet sık iğne ile tamamlıyoruz. (6 sık iğneden sonra ortada sabitleyip tekrar 6 sık iğneyi aynı kemere devam ediyoruz). Böylelikle basit ama zengin görünümlü kolay tığ oyaları arasında olan modelimizi bitirmiş oluyoruz.

Hepinize kolay gelsin.

 

oay - Kolay Tığ Oyaları bebek battaniyesi ipler - Kolay Tığ Oyaları

 

 

 

e0d08285f18e304c42e7231398c76e65 1 1 - Kolay Tığ Oyaları

 

About kadinask

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

10 comments

 1. Yanlış bildiğin birşeyi sayenizde öğrendim. sagol

 2. güzel paylaşım olmuş

 3. Ayrıntılı bakıcam.

 4. El işi çok detaylı konu Kolay Tığ Oyaları makaleniz için tşkler

 5. Gerçek bilgi buna denir işte 🙂 On numara 5 yıldız thank you

 6. güzel makale 🙂

 7. teşekkür ediyorum.

 8. çok güzel

 9. Kolay Tığ Oyaları çok gerekli bir konu cidden..

 10. yüreğinize sağlık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane