Home / El işi / Örgü Dokulu Kalp Modeli Yapılışı

Örgü Dokulu Kalp Modeli Yapılışı

;

İşte hanımlar sizlerin örgü modellerinizin içerisinde oldukça ilgi çekecek değişik bir örgü modelini sizlere sunuyoruz. Hangi renkten yana seçiminizi yaparsanız yapın, her renkle harika bir görünümde yapılacak örgü dokulu kalp modeli yapılışını sizler için hazırladık. Daha önce örmüş olduğunuz örgülerinizden artan kalan renklerinizi de bu modelimizde isterseniz kullanabilirsiniz. Yazımızın devamında ayrıntılı şekilde sizlere nasıl yapıldığı hakkında bilgileri aktaracağız.

Örgü Dokulu Kalp Modeli Nasıl Yapılır ?

Modelimizde 3.5 mm tığ kullanımı yapılmıştır. Aşağıdaki şemaya bir göz atalım

orgu dokulu kalp modeli yapilisi 1 - Örgü Dokulu Kalp Modeli Yapılışı

Öncelikle dokulu kalp modelini yapmak için 8 ve katları olacak şekilde 2 zincir çekilerek başlanıyor. Birinci turda ; zincirin çekilmesinin ardından 2. zincire sık iğne ile batma işlemi yapılıyor. Hemen iki zincir çekilerek üçüncü zincire doğru 1 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekilmesinin ardından yine üçüncü zincire sık iğne ile batırıyor. Tekarında 2 zincir çekme işlemini yapıyoruz. 3. zincire trabzan yapılmasından sonra bu işlem son safhaya kadar devam ettiriliyor.

İkinci tur : 5 zincir çekilerek dönüyoruz. İlk trabzanın üzerine sık iğne ile batma işlemini yapıyoruz. Görselde de görüldüğü üzere ikinci trabzana içten olacak şekilde batıyoruz. Bu kısma 1 zincir çekip, 5 sık iğne ile yapıyoruz. Trabzan üst kısmına ve sonrasında üçüncü trabzana içten olacak şekilde batırılıp 1 zincir 5 sık iğne ile yapıyoruz. Yine 5 zincir çekilmesinin ardından ilk trabzana atlama yapılarak aynı işlemleri sonuna kadar tekrar ediyoruz.

orgu dokulu kalp modeli yapilisi 2 1 - Örgü Dokulu Kalp Modeli Yapılışı orgu dokulu kalp modeli yapilisi 3 e1507659365290 - Örgü Dokulu Kalp Modeli Yapılışı orgu dokulu kalp modeli yapilisi 4 e1507659387122 - Örgü Dokulu Kalp Modeli Yapılışı orgu dokulu kalp modeli yapilisi 5 e1507659400758 - Örgü Dokulu Kalp Modeli Yapılışı orgu dokulu kalp modeli yapilisi 6 e1507659414377 - Örgü Dokulu Kalp Modeli Yapılışı orgu dokulu kalp modeli yapilisi 7 e1507659425628 - Örgü Dokulu Kalp Modeli Yapılışı orgu dokulu kalp modeli yapilisi 8 e1507659438128 - Örgü Dokulu Kalp Modeli Yapılışı

 

 

About kadinask

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane