Home / El işi / Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır?

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır?

;

Örgü Makyaj Çantası Modelleri ve Yapılışı

Merhaba arkadaşlar bugünkü yazımızda çok dikkat çeken örgü makyaj çantasının yapım aşamasını anlatacağız. Sizde örgü makyaj çantası nasıl yapılır merak ediyorsanız mutlaka bu yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

Geçmişte kullanılan şeyler bir süre sonra tekrar moda olur! Bu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın. Örneğin yıllar önce annelerimizin giydikleri bluzlar, gömlekler eğer duruyorsa Retro modasının gelmesi ile tekrar kullanılabilir. Çantaların modası da aynı kıyafetler gibidir. Bundan neredeyse 10 yıl önce bütün kadınlar çantalarını kendileri örer uçlarına halkalar geçirirdir. Birkaç yıla modası geçti. Fakat şimdilerde tekrar gündemde! Örgü olan her şey her zaman dikkat çeker.

Örgü çantaları kullanmak için biraz fazla bulabilirsiniz. Fakat örgü makyaj çantaları tam da size göre! Elişinden hiç anlamayan biri kafasında çok zor gibi kurgulayabilir. Fakat hangimiz sevdiğimiz birine şal örmedik ki. Tek yapmamız gereken büyük kalın şişler yerine tığ kullanacaksınız. Nasıl yapıldığını anlattığımızda sizlerde çok kolaymış diyeceksiniz.

Örgü Makyaj Çantası Nasıl Yapılır?

İlk olarak yapmak istediğimiz boyut kadar zincir çekiyoruz. Fakat kullanacağımız ipin kalınlığına göre tığın gözünün kalın ya da ince olmasını ayarlamamız gerekir. Çünkü ince tığ kalın ipe sürekli batar ve örülmesini engeller.

  • İkinci adım her bir ipin içerisinden banıp diğer ipi çekere devam ediyoruz. Aynısını bütün sıralar bitene kadar tekrar ediyoruz.
  • Daha sonra üst sıraya dönerek ilk gördüğümüz zincir boşluğundan banıp ipi tekrar çekiyoruz. Üst üste dolanırken tek yapmamız gereken çok sıkı ya da çok gevşek yapmamak. Eğer çok sıkı olursa gerilir ya da çok gevşek olursa sünmüş görünür.

Aynı şekilde uzun yaptıktan sonra istediğiniz boyuta geldiğinde ikiye katlayıp dikerek ucuna fermuar geçirebilirsiniz.  Evet, örgü makyaj çantanız hazır.

Örgü makyaj çantası modelleri / GALERİ

About kadinask

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

3 comments

  1. Ne guzel modeller bunlar beyendım hepsı bir birinden guzel.

  2. teşekkür ediyorum.

  3. teşekkür ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane