Home / El işi / Örgü Patik Modelleri

Örgü Patik Modelleri

;

En Yeni Örgü Patik Modelleri

 

Merhaba sevgili okurlarımız Her geçen gün sizler için sitemizde yer verdiğimiz oya modelleri ve örgü modellerine bir yenisini eklemekten gururluyuz. Sizler için en farklı oya örnekleri ve örgü modellerini bir araya getiriyoruz. Bu makalemizde ise sizler için örgü patik modellerini bir araya getirdik.

Hafiften soğuyan hava kışın kapıda olduğunu bizlere bildirdi. Kış mevsiminde vazgeçilmez olan patik, atkı, şapka örgü modellerimiz ile sizlerin karşısında olmaya devam edeceğiz. Bugün sizlere yapılışı basit kullanımı olan ayağımızı şık gösteren en yeni örgü patik modelimizi sunacağız.

 

Örgü patik yapılışı

ponponlu bebek orgu patik modelleri - Örgü Patik Modelleri

Anlatacağımız örgü patik modeli için simli ip kullanmanız daha hoş bir görüntü verebilir.

Evet sevgili arkadaşlar, öncelikle seçtiğimiz ip ve ona uygun olan şiş ile 70 ilmek atıyoruz.  70 ilmeğin 21 sırasını haroşa örgü örüyoruz. Sonrasında 30 sıra örerek kesme işlemine başlıyoruz. Böylelikle örgü patik modelimizin burun kısmı ufaktan meydana gelmeye başlayacaktır. Burun kısmı için tam ortasından 2 örüp 1 keserek toplam ise 5 kere eksiltiyoruz. Bu işlem tamamlandıktan sonra örgü patik burun kısmı daha da toparlanmış oluyor.

IMG 20140425 135205 1 - Örgü Patik Modelleri

Eğer örgü patiğinizi 2 renk örmek isterseniz daha hoş bir görüntü verirsiniz. Mesela, beyaz simli ip ile mavi simli ip ile örgü patik yaptığımızı varsayalım. Mavi ipimize alıp boncuk geçirip yün ipimize 5 sıra haroşa örüyoruz. İli ilmek haroşa örgü örüp bir boncuk geçiriyoruz ve bu şekilde 5 sıra örüp bitiriyoruz.

Patiğinizin ön kısmında fiyonk istiyorsanız. 15 ilmek haroşa örgü örüp iki sıra örüp bir sıra boncuk geçiriyoruz ve örmeye devam ediyoruz. Bu şekil de 10 sıra ördükten sonra tam ortasını büzüp örgü patiğimize dikiyoruz. Böylelikle 2 renkten oluşmuş simli yün ipli ve fiyonklu şık ve bayanların ayaklarını kış aylarında sıcak tutan patiğimiz hazır oluyor.

Para hacer botines08 - Örgü Patik Modelleri

 

Evet sevgili hanımlar bir daha ki yeni, değişik, ve kolay örgü modellerimizle tekrar karşınızda olacağız. Sizlerde örgü örmeyi seviyor ve örgü yaparak stres atıyorsanız. Bunları uygulayabileceğiniz modellerimiz sizin için kadinask.com adresimizde.

 

About kadinask

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

3 comments

  1. güzel paylaşım olmuş

  2. Elinize sağlık hakikatten cok güzel sagolun

  3. güzel makale 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane