Home / El işi / Patik Modelleri

Patik Modelleri

;

Sıcak ayaklar için vazgeçilmez olan patikler kış aylarında büyük önem taşır. Patik modelleri çok eski dönemlerden günümüze kadar fazla değişime uğramadan ulaşmıştır. Patik yapımında değişiklik olmasa da ortaya konulan modellerde değişiklik vardır.

patik modelleri 1024x1024 - Patik ModelleriPatik Modelleri Yapılışı

Patik örgüsü yapılırken genelde iki şiş kullanılmaktadır. Yapım sırasında tercihe bağlı olan bu durumda bazen tığla ya da beş şiş ile de yapılmaktadır. Tek bir gün içerisinde kış aylarının sert soğuklarından ayaklarınızı koruyabilirsiniz. Ayaklarınızı soğuktan korurken çıplak zemin üzerinde gezerken bile etkisini yaşamazsınız.  Renk renk, model model farklı tasarımlar ile patik modelleri yapabilirsiniz. En kolay patik modelleri yapılışı  iki şiş ile yapılan örgülerdir. Özellikle ev hanımların tercih ettiği örgülerin hazırları da satılmaktadır ama el örgüsü kadar şık ve kullanışlı değildir. El yapımı olarak icra edilen patikler de dilerseniz renklerini ya da bitiminde çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Tasarım ve renkleri tamamen sizin hayal gücünüze kalmaktadır. En güzel örgülerden birisi de çanta model olan patik modelidir.

patik yapılışı - Patik Modelleri

Patik Yapılışı

Patik yapılışını anlatmak gerekirse Örgümüzde iki ters bir düz şekilde yapıyoruz. İlk başlangıç tarafından tekrar dönüş yapılıp 44 ilmek çıkartılıp yapılmaktadır. Ardından ise on bir ilmek sekiz düz ters şekilde yapılıp iki düz örgü şeklinde devamı sağlanır. Pratik patik modelimizde kırk beş sıra olduğunda şişte kırk dört ilmek ise benzeri şekilde 2’şer ilmek kesilerek yarıya indirilmesi sağlanır ve yeni ilmek sayısı 22 olmaktadır. Örgü patiğin sıra başlarında iki ilmek kesilerek haraşo şeklinde devamı sağlanmaktadır. 6 ilmek kaldığında ise 5-6 sıra boyunca haraşo örgü yapılıp kesilmesi sağlanır. İkiye katlanan patik örgüsünün kenar kısımları dikilerek patik örgü işlemi tamamlanır.

Özellikle genç kızların çeyizlerine ve evlerine renk katacak farklı modellerde patikler için hazırlıklara başlamalısınız.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Patik modelleri
Author Rating
51star - Patik Modelleri1star - Patik Modelleri1star - Patik Modelleri1star - Patik Modelleri1star - Patik Modelleri

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

13 comments

  1. İzninizle paylaşıyorum bende

  2. El işi çok detaylı konu Patik Modelleri makaleniz için tşkler

  3. El işi çok detaylı konu Patik Modelleri makaleniz için tşkler

  4. Evet değişik bir açıdan yaklaşılmış tabiyiki görebilene yani

  5. Teşekkür ederiz çok yararlı bir makale olmuş.

  6. İzninizle paylaşıyorum bende

  7. güzel paylaşım olmuş

  8. Yazılarınızı daha uzun tutmanız münkün mü acaba? daha fazla detay bekliyoruz.

  9. On numara 5 yıldız desem az olur. teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane