Home / El işi / Popüler Bebek Hırka Örgü Modelleri

Popüler Bebek Hırka Örgü Modelleri

;

En Yeni Popüler Bebek Hırka Örgü Modelleri

 

Her geçen gün birbirinden farklı örgü modellerin gün yüzüne çıktığı örgüler de kendi içersinde zamanla değişim göstermiştir. Sitemizi takip eden herkes oya örnekleri ve örgü modelleri hakkında birçok konuya vakıf olabilir. Bugün sizler için hazırlamış olduğumuz popüler bebek hırka örgü modellerinden birkaç tanesini yayınlayacağız.tig isi orgu bebek hirkasi modeli yapilisi anlatimli 1 - Popüler Bebek Hırka Örgü Modelleri

Öncelikle tığ işi örgü modeli olan kız bebek örgü modellerimizden biri ile başlayalım.

Tığ İşi Kız Bebek İçin Örgü Nasıl Örülür?

İpinize uygun tığ ile, 50 tane zincir çekerek başlıyoruz. Zincirin üzerine 47 tane sık iğne yaparak devam ediyoruz. Sonraki sırada ise, 10 tane arttırma yaparak 57 sık iğne yapıyoruz. Bir sonra ki sıraya geçtiğimizde ise, 10 tane arttırma yaparak 67 tane sık iğne yapıyoruz. Bunu yaptıktan sonra bebek hırkamızda arttırma işlemi bitmiş oluyor.

Sonraki sıraya geçtiğimiz de ise 77 sık iğne yapıyoruz. Ve sonrasında yapacağımız diğer sıra için 87 sık iğne, bir sonra ki sıra için 97 sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde 6 sıra sık iğne çalışması yapılır. Tığ için kız bebek örgü için kol yerleri belirlenir.

Bu tığ işi örgü modelimizde ön arka birlikte örülmektedir.

Örgü örneğinin üstünde olan deseni ya da bildiğiniz farklı bir deseni de kullanabilirsiniz. Resim de bulunan örgü deseni için ise; Örgünün en başından belirlediğiniz bir bölüme tığınıza ip alarak geçiriniz. İpi uzatıp tekrar aynı yere geçirin. 2 li olarak tığ boşluğundan geçirin.  Ve ilk örgü deseni olan modelinize merhaba deyin.. Ardından yaptığınız yerde 2 zincir çekin ve tekrar aynı yere geçirerek 2 kere dolandırıp örmeden çıkarın ve 2 sini birden örün. Ve sırasıyla 2 zincir çekerek aynı modeli bitesiye kadar uygulayın.

Yan tarafları için 4, arka tarafı için 11 ilmektir. 19 tane sütun halinde hangi boyutlarda istiyorsanız o boyuta gelesiye kadar örebilirsiniz. Resim de olan tığ işi kız bebek örgü modeli  9 sıra örülmüştür.

Kollar, ön ve arka tarafı ördüğünüz şekilde 6 sütun halinde 7 sıra olarak örülüyor.  Her şey tamamlandıktan sonra tığ işi olan bebek hırka modelinize lastik görünümü vermek için sık iğne yapılır.

Şimdi popüler bebek hırka modellerimizden birine daha göz atalım:

bebek hırka - Popüler Bebek Hırka Örgü Modelleri

Yazlık Kız Bebek Hırkası - Popüler Bebek Hırka Örgü Modelleri

kız hırka - Popüler Bebek Hırka Örgü Modelleri

bebekhırkası - Popüler Bebek Hırka Örgü Modelleri

bebek 1 - Popüler Bebek Hırka Örgü Modelleri

Daha fazla örgü hırka modelleri için tıklayınız.

 

 

About kadinask

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

2 comments

  1. On numara 5 yıldız desem az olur. teşekkürler

  2. El işi çok detaylı konu Popüler Bebek Hırka Örgü Modelleri makaleniz için tşkler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane