Home / El işi / Şişle örülen bebek patikleri yapılışı Detaylı Anlatımı

Şişle örülen bebek patikleri yapılışı Detaylı Anlatımı

;

Şişle örülen bebek patikleri yapılışı Kış aylarının gelmesiyle beraber artık son hazırlıklarda tamamlanmak üzeredir. Bizde sizler için Şişle örülen bebek patikleri  detaylı anlatımını derlemeye karar verdik.  El işi örgülerinizde şiş kullanmak isteyenlerdenseniz bu konunun tamda size göre olduğunu düşünüyorum. Şayet örgü modellerine yeni başladıysanız rahatlıkla yapabileceğiniz modelleri göstereceğiz.  Yeni doğan bebekler için ya da sevdiklerinize, akrabalarınıza yapıp hediye edebilirsiniz.

Şişle örülen bebek patikleri yapılışı İçin Ne gerekir?

Malzemeler:

  • İplik( Beyaz- Mavi)
  • Şiş
  • İğne

İlk olarak Şişle örülen bebek patikleri yapılışı na beyaz bir ip ile 43 ilmek atılarak başlanır. Ardından 1. Sıra için bütün ilmekler düz örülür. 2. Sıraya gelindiğinde ise 1 düz 1 artırma şeklinden altta kalacak olan ilmek şiş ile içe alınır ve içten bir ilmek örülerek artırılır. Örgü işleminde yapılacak olan bütün artırma işlemleri bu şekilde yapılmaktadır.3. Sırada 2 düz 1 artırma ve 20 düz 1 artırma, 3 düz 1 artırma, 20 düz 1 artırma, 2 düz 51 ilmek şeklinde tamamlanır. Patik modelimizin 4. Sırasına geldiğimizde 2 düz 1 artırma, 20 düz 1 artırma, 3 düz 1 artırma, 20 düz 1 artırma ve son olarak 2 düz 51 ilmek ile yapılır. Artık 5. Sıraya geldiğimizde bütün ilmekler düz örülür.

bebek patik modeli - Şişle örülen bebek patikleri yapılışı Detaylı Anlatımı 6. sıra 3 düz 1 artırma, 20 düz 1 artırma, 5 düz 1 artırma, 20 düz 1 artırma ve 3 düz 55 ilmek ile yapılmaktadır. Bütün ilmekler 7. Sırada düz örülür. 8. Sırada 4 düz- 1 artırma, 20 düz 1 artırma, 20 düz 1 artırma, 4 düz 59 ilmek ile yapılır. 9, 10, 11. Sıralarda bütün ilmeklerimiz düz örülerek tamamlanır.

sisle yapilan bebek patik modelleri - Şişle örülen bebek patikleri yapılışı Detaylı Anlatımı

Şişle örülen bebek patikleri  Nasıl Olmaktadır?

Ardından ise mavi ip bağlayarak bot patik örgü modelimize devam ediyoruz.
12, 13 -17 arasında yer alan bütün ilmeklerimizde düz örülerek devam edilir. 18. Sıraya ulaştığımızda 22 düz, 2 ilmeği birlikte içten örerek (kesme), 2 ilmeği birlikte içten örme, 1 düz 2 ilmeği beraber içten örme(kesme), 1 düz 2 ilmeği birlikte dıştan örerek (kesme) 2 ilmeği ise dıştan örerek (kesme), 22 düz 53 ilmek ile bitirilir. 19. sırada bütün ilmekler düz örülür. 20. sırada 19 düz, 2 ilmeği birlikte içten örme(kesme), 2 ilmeği birlikte içten örme(kesme), 1 düz-2 ilmeği birlikte içten örme(kesme), 1 düz-2 ilmeği birlikte dıştan örme(kesme), 1 düz-2 ilmeği birlikte dıştan örme(kesme), 2 ilmeği birlikte dıştan örme(kesme), 19 düz 47 ilmek ile tamamlanır.

23. sıraya gelindiğinde yine bütün ilmekler düz örülür.24. sırada 15 düz, 2 ilmeği birlikte içten örme(kesme), 1 düz-2 ilmeği birlikte içten örme(kesme), 1 düz-2 ilmeği birlikte dıştan örme(kesme), 1 düz, 2 ilmeği birlikte dıştan örme(kesme) 15 düz 37 ilmektir. 25. Sırada bütün ilmekler düz örülür. 26. Sırada ise,16 düz-2 ilmeği birlikte içten örme(kesme)-1 düz-2 ilmeği birlikte dıştan örme(kesme)-16 düz 35 ilmek ile bitirilir. 27. Sıra da yine bütün ilmekler düz örülür. 28. Sırada ise, 15 düz, 2 ilmeği birlikte içten örme(kesme) ile 1 düz, 2 ilmeği birlikte dıştan örme(kesme), 15 düz 33 ilmek ile 29. Sıraya gelinir ve bütün ilmekler düz örülür.

Yeniden beyaz ip bağlanılarak Şişle örülen bebek patikleri yapılışı ‘na devam ediyoruz.  30. Sırada 17 düz örülür ve 15 ilmek örgü yapılarak artırma işlemi gerçekleştirilir. 31. Sırada bütün ilmekler düz örülür.

Mavi ip bağlanarak, 32 ve 33. Sıralar düz örülür. Beyaz ip bağlanır ve 34. Ve 35. Sıra düz örülerek örgü işlemimize devam ediyoruz.

Mavi ip bağlanır. 36. Sırada Son 5 ilmeğe kadar düz örülür. 2 ilmek birlikte örülerek kesilir. İp dolanarak artırma yapılır. 3 ilmek düz örülür.(ilik açılmış olur.) 37. Sırasında ise bütün ilmekler düz örülür. Beyaz ip bağlanır. Ve 3. Sıra ve 39. Sıra da yer alan ilmekler düz örülür.

Mavi ip bağlanır. 40 – 41. Sıra ilmekleri düz örülür. Beyaz ipe geçilir. 42- 43. Sıra düz örülür. Mavi ipe geçilir. 44. Sırada Son 5 ilmeğe kadar düz örülür. 2 ilmek birlikte örülerek kesilir. İp dolanarak artırma yapılır. 3 ilmek düz örülür.(ilik açılmış olur.) 45. Sıradaki ilmekler düz örülür ve beyaz ip bağlanır. 46. Sıra ve 47. Sıra düz örülür. Mavi ipe geçilir. 48. Ve 49. Sırada düz örülür. Beyaz ipe geçilir. 50. Sıra düz örülerek ve 51. Sırada bütün ilmekler kesilir.

Böylelikle botun diğer kısımları aynı şekilde örülerek örgü işlemimiz bitirilir. Diğer botumuz 30. Sıraya geldiğinde aynı şekilde örülerek bitirilir. Diğer botumuz ise 30. Sıraya kadar aynı şekilde örülür. 30. Sıra 16 ilmek ile düz renkler değiştirilerek örülür. 31 ve 50. Sıralar tekrarlanır.

Diğer tarafı örerken şişe 15 ilmek atılır ve şişteki ilmeklerle birlikte düz örülür. İlikler bu sefer baş tarafta aynı sıralarda açılır. 31-50 Sıra da bütün ilmekler düz örülür.(32 İlmek)

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
Bebek patiklerinde şişle yapılanların detaylı anlatımı
Author Rating
51star - Şişle örülen bebek patikleri yapılışı Detaylı Anlatımı1star - Şişle örülen bebek patikleri yapılışı Detaylı Anlatımı1star - Şişle örülen bebek patikleri yapılışı Detaylı Anlatımı1star - Şişle örülen bebek patikleri yapılışı Detaylı Anlatımı1star - Şişle örülen bebek patikleri yapılışı Detaylı Anlatımı

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

4 comments

  1. yüreğinize sağlık

  2. elinize sağlık.

  3. Şişle örülen bebek patikleri yapılışı Detaylı Anlatımı çok gerekli bir konu cidden..

  4. El işi çok detaylı konu Şişle örülen bebek patikleri yapılışı Detaylı Anlatımı makaleniz için tşkler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane