Home / Genel / Siyah Noktalara Veda Edin

Siyah Noktalara Veda Edin

;

images 6 - Siyah Noktalara Veda Edin

Yapacağınız iyi bir cilt bakımı ile siyah noktalardan kurtulmak mümkün. Cildimizin ürettiği sebum ile oluşan bu noktalar ile savaşmanın birkaç yöntemini sizinle paylaşıyoruz.

Siyah noktalara karşı mücadele etmenin en iyi yolu alfa hidroksi asitlerdir. Bu asitlert cildinizi nazik bir şekilde eksofliye edip  hücrelerin çoğalarak gözeneklerinizin tıkamasını engeller. Piyasada var olan gözenek bantları hakkında ise birçok yorum bulunmaktadır. Bazı insanlar bu bantların işe yaradığını belirtirken, bazıları ise cilde hasar verdiğini belirtmektedir. Hassas cilt yapısına sahip kişilerin bu bantları kullanmamasını tavsiye ediyoruz.

Cildinizdeki siyah noktalarla mücadele etmek için kaliteli bir kozmetik mağazasından salisilik temizleyici satın alarak olumlu sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bu temizleyiciler cildinizde bulunan fazla sebumu ortadan kaldırarak gözeneklerinizin tıkanmasına engel olacaktır.

Siyah noktalarınızı yok edebilecek bir diğer madde ise Retin-a ‘dır. Hidroksi asitlerden daha da güçlü bir yapıya sahip olan bu içerik siyah noktalarınızı yok ederken hücrenizin de yenilenmesine yardımcı olur. Böylelikle gözeneklerinizde tıkanma oluşumu en aza iner.

Birçok kadın ve erkeğin başlıca belası olan siyah noktalardan kurtulmak için, evde hazırlayabileceğiniz bitkisel tarif de mevcuttur.

  • Badem yağı ve gliserini limon suyu ile karıştırarak yüzünüze uygulayın.
  • Koyu bir kıvama gelene kadar yumurtanın beyaz kısmı ile çırpın ve ardından bir çay kaşığı bal ekleyin.
  • Bu karışımı pamuklu bez ile siyah nokta bulunan bölgenize uygulayın ve yarım saat beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Yüzünüz cilt bakımı konusunda en önemli bölgedir. Sürekli temiz tutmanız sizin yararınıza olacaktır.

 

About kadinask

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

One comment

  1. işte Siyah Noktalara Veda Edin iyi incelemek lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane