Home / El işi / Sizde Ayakkabı Kutularınızı Değerlendirmek İster Misiniz?

Sizde Ayakkabı Kutularınızı Değerlendirmek İster Misiniz?

;

Biz kadınların büyük bir tutkusu olan ayakkabıların kutularını evde koyacak yer bulamayız. Sizde ayakkabı kutularınızı değerlendirmek ister misiniz? Bu oldukça güzel bir geri dönüşüm fikridir. Oldukça çok çeşidi ve her yaşa uygunluğu bulunmaktadır. Sizlerde evinizde yer alan malzemeleri değerlendirerek güzel ürünler ortaya koyabilirsiniz.

Dekoratif Raf Yapımı

Boş ayakkabı kutularınızı değerlendirerek dekoratif raf yapımı gerçekleştirebilirsiniz. Duvarlarınızı süsleyen raflara dünya para döküp satın almanıza gerek yok. Şık bir dekoratif raf için tek ihtiyacınız olan şey bir kutu ve sprey boyadır. Ayakkabı kutusunun kapağını açarak çıkartın ve kalan alt kısmını alın ve istediğiniz renge boyayarak hareketlendirin. İsteğe bağlı olarak gerçekleştireceğimiz boyama işleminde isterseniz dış kısmını ayrı iç kısmını ayrı renkte boyayabilirsiniz. Boyama işleminin ardından kurumaya bırakılır ve bir vida ya da çivi yardımıyla duvara monte edebilirsiniz.

Modern bir tablo haline dönüştürebileceğiniz dekoratif raflar yapımı ile artan kutularınızın değerlendirmesinde önemlidir. Desenli ve renkli kâğıtlarla kaplayacağınız kapakları duvara monte edebilirsiniz.

dekoratif raf 2 - Sizde Ayakkabı Kutularınızı Değerlendirmek İster Misiniz?

 

 

Ayakkabı Kutusundan Hediye Kutusu Yapımı

Yine renkli kâğıtlara ihtiyaç duyacağımız ve eski herhangi bir kutuyla yapabileceğimiz ayakkabı kutusundan hediye kutusu yapımını gerçekleştirebilirsiniz. Kutunun kağıtlarla kaplanmasının ardından iki adet delik açıldıktan sonra bu açılan delikler sayesinde kurdele ve sicim geçirilerek işlem tamamlanır.

hediye kutusu yapımı 2 - Sizde Ayakkabı Kutularınızı Değerlendirmek İster Misiniz?

 

 

 

 

Ayakkabı Kutusundan Dosya Kutusu Yapma

Dosya yapımını kendi evinde gerçekleştirmek isteyenlerden misiniz? Sizlerde elinizde yer alan ürünleri değerlendirmek istiyorsanız ayakkabı kutusundan dosya kutusu yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Boş bir ayakkabı kutusunun kenarlarının tam ortalarını ters üçgen şekilde kesiyoruz. Orta kısmından ayırdığımız kutunun iki yarımını, düz dik kısımlarından birbirine bantlayarak devam ediyoruz. Ve ardından desenli kâğıtlar yardımıyla kaplayarak dosya kutumuzu tamamlamış oluyoruz.

dosya yapımı - Sizde Ayakkabı Kutularınızı Değerlendirmek İster Misiniz?

 

Oyuncak Ev Yapımı

Ayakkabı kutularından yine oldukça kolay oyuncak ev yapımı anlatacağız. Boş ayakkabı kutusunun alt kısımlarının kesilmesiyle renkli kartonlarla kaplıyoruz. Ardından ise dergilerden kesilen ev eşyalarını yapıştırabiliriz. Böylelikle oldukça basit ve portatif bir oyuncak ev haline dönüştürmüş oluyoruz.

 Ayakkabı Kutusundan Takılık Yapım İşlemi

Ayakkabı kutusundan küçük çekmeceleri bulunan takı organizeri yapmak için elimizde bir ayakkabı kutusu olması yeterlidir. Ayakkabı kutusundan takılık yapımı oldukça basit ve eğlenceli bir sürece sahiptir. Kutunun ortadan kesilmesiyle başlanılır. Kesilme işlemi yapılan kutunun bir kenarı alınarak diğer kenar kısmı 2-3 cm genişliğinde kesilme yapılarak ters çeviriyoruz ve alınan yarımın üstüne yapıştırıyoruz. Kâğıtlarla ya da renkli kâğıtlarla kapladığımız parçaların içine sığınabilecek bir genişlikte iki ya da üç çekmece yapımı çin 4 adet ince şeritte ve bir adet kare parçaya ihtiyaç duyulur. Kutunun ölçülerine göre bu parçaları kesebilir ve çekmeceleri tamamlayabilirsiniz.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
Ayakkabı Kutularını Değerlendirme
Author Rating
51star - Sizde Ayakkabı Kutularınızı Değerlendirmek İster Misiniz?1star - Sizde Ayakkabı Kutularınızı Değerlendirmek İster Misiniz?1star - Sizde Ayakkabı Kutularınızı Değerlendirmek İster Misiniz?1star - Sizde Ayakkabı Kutularınızı Değerlendirmek İster Misiniz?1star - Sizde Ayakkabı Kutularınızı Değerlendirmek İster Misiniz?

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane