Home / El işi / Tel Kırma Modellerinde Yeni Boyut

Tel Kırma Modellerinde Yeni Boyut

;

Sizler için tel kırma modellerinde yeni boyut kazandırdık. Tel kırma tekniklerini, nasıl yapıldığını ve daha merak ettiğiniz pek çok konuyu sizler için derledik. Öncelikle tel kırma teknikleri ile gelin duvakları, yüz örtüleri, kına örtüleri, bel kuşakları, masa örtüleri ve seccadeler gibi pek çok el işi yapılmaktadır.

Bartın ilinin en meşhur örgülerinden olan ve oradan çıkan tel kırmalar, diğer illerde de kullanım görmektedir. Bartın işi olarak da adlandırılan tel kırma Bartınlı bayanların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Yöresel kumaşları ile Bartın bölgesinin yöreselliği haline dönüşmüştür. Evlenecek olan genç kızların çeyizlerinde muhakkak Bartınlı bayanlar tel kırma modellerini bulundurmaktadır. Kumaş üzerine desenler işlenerek gerçekleşen el işine tel kırma sanatı denmektedir.

tel kırma modelleri - Tel Kırma Modellerinde Yeni Boyut

Eski dönemlerdeki kadar kullanımı sık olmasa da Anadolu’nun pek çok el işi üzerinde hala kullanılmaktadır. Tel kırma, uzun yıllardan beri varlığını sürdürmektedir. Diğer el işi modelleri kadar kullanım alanı yaygın olmasa bile bu hiç kullanılmıyor anlamına gelmez. Büyük bir hassasiyet gerektiren kullanımı ile şık bir görünüm gözler önüne sermektedir. Tel kırma teknikleri ile masalarınızı ya da gelin duvaklarını bu yöntem ile süsleyebilirsiniz.

Oldukça zevkli olan tel kırma desenlerini uygulamak, kullanan için de oldukça değerli bir alana sahiptir. Modelleri hafif olarak da seçebilirsiniz ayrıca oldukça ağır ve gösterişli modelleri de bulunmaktadır. Sizler için ömürlük birer hatıra niteliği taşır. Uzun yıllar geçse dahi yapılan modelin ne modası geçmekte nede deforme olmaktadır. İlk gün ki gibi kullanabilirsiniz.

tel kırma 1 - Tel Kırma Modellerinde Yeni Boyut

tel kırma modellerinde yeni boyut ve Örneklerin İncelikleri

Çeyizlerin olmazsa olmazlarından olan dantel modellerini tel kırmaya da uygulayabilmektesiniz. Tel kırma örneklerinin inceliklerinden bahsetmek gerekirse, tel kırmaların telleri özel olarak satılmaktadır. Her renk ve boyutları mevcuttur. Özellikle bronz rengi oldukça şık durmaktadır. Ayrıca, gümüş, altın renkleri de vardır. Tel kırma uygulamalarının farklı tarzları vardır sararak uygulamada bunlardan birisidir.

İster bu eşsiz tel kırma modellerini kendiniz gerçekleştirin isterseniz de bu işi yapanlardan kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Son dönemlerde istediğiniz desen ve renkler en hızlı şekilde hazırlanıp evinize kadar gelmektedir.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
tel kırma modellerinde yeni boyut
Author Rating
51star - Tel Kırma Modellerinde Yeni Boyut1star - Tel Kırma Modellerinde Yeni Boyut1star - Tel Kırma Modellerinde Yeni Boyut1star - Tel Kırma Modellerinde Yeni Boyut1star - Tel Kırma Modellerinde Yeni Boyut

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

3 comments

  1. güzel paylaşım olmuş

  2. çok sağolun.

  3. Sevdim bu paylaşımı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane