Home / El işi / Tığ ile Yapılan Yepyeni Lif Modelleri

Tığ ile Yapılan Yepyeni Lif Modelleri

;

Gelinlik çağına gelmiş olan kızların, çeyiz sandıklarını süsleyen lif modellerine, güç geçtikçe yepyeni modeller eklenmektedir. Kadınlar tarafından el emeği ile elde edilen örnekler çeyiz sandıklarındaki özel yerini almaktadır. Zaten çeyiz dendiği vakit, kadınların aklına hemen el emeği göz nuru ürünler gelecektir. Bundan dolayı da birçok hanım hazırını almak yerine, el emeği çekilerek meydana getirilmiş modelleri tercih ederler.

El örgüsü lif modelleri için çok çeşitli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Şiş ile yapılan modellerin yanı sıra, tığ ile yapılan lifler daha fazla tercih edilmektedir. Tığ işinden anlayan kadınların kolay bir şekilde yapabileceği lif modelleri olduğu kadar, zor olanlarda mevcuttur. Geçmişten günümüze kadar demode olmadan gelmiş lif modelleri halen çeyiz sandıklarında yer alırken, yeni gelen modellerle de yakın moda takibe alınmıştır. İşte böylelikle yepyeni modeller ortaya çıkmaktadır. El örgüsünün değerinin yeniden artışa geçmiş olduğu bugünlerde, sizlerde kendinize uygun el örgüsü lifleri çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Çeşitlik bakımından değerlendirecek olursak, tığ ile yapılan lif modellerinin farklı çeşitlerinin bol miktarda olduğunu söyleyebiliriz. Tek renk ip tercih edilerek meydana getirilen lif modellerinin yanı sıra, birden farklı renk iplerin bir araya getirilmesiyle yapılan lif modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller arasında nohut modeli fazla şekilde hanımların dikkatini çekerek, tercih gören model haline gelmiştir. Nohut modelini dilerseniz kare şeklinde dilerseniz de dikdörtgen olarak lifleri yapabilirsiniz. Bu yazımızın devamında sizlere görselini hazırladığımız lif modellerinden, fikir sahibi olabilirsiniz.

tig ile yapilan en yeni lif modelleri - Tığ ile Yapılan Yepyeni Lif Modelleritig ile yapilan en yeni lif modelleri 1 - Tığ ile Yapılan Yepyeni Lif Modelleritig ile yapilan en yeni lif modelleri 2 - Tığ ile Yapılan Yepyeni Lif Modelleritig ile yapilan en yeni lif modelleri 2 1 - Tığ ile Yapılan Yepyeni Lif Modelleritig ile yapilan en yeni lif modelleri 3 - Tığ ile Yapılan Yepyeni Lif Modelleri

 

About kadinask

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane