Home / El işi / Tığ İşi Şal Modelleri ve Yapılışı

Tığ İşi Şal Modelleri ve Yapılışı

;

Tığ İşi Şal Modelleri ve Yapılışı

 

Kadinask ailesi olarak bizleri takip eden siz sevgili bayanlar için oya örnekleri konularımızın yanı sıra örgü modelleri konularında da yeni ve gösterişli modeller sunmaya devam ediyoruz. Sitemizde en kolay oya modellerini bulacağınız gibi en kolay örgü modellerini de bulabilirsiniz. Bu yazımızda sizin için tığ işi şal modelleri ve yapılışına değiniyoruz. makalemizi okuyarak tığ işi şal modelleri ve yapılışı hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

Tığ İşi Şal Yapılışı

 

Mevsim kış ya da yaz olsun her zaman kullanmaya uygun olan muhteşem şal modelleri dolaplarımız da yerlerini almaktadır. Örmesi son derece kolay motifli olan ve daha farklı yerlerde de kullanabileceğiniz isterseniz içine bir astar koyarak kırlent bile yapabileceğiniz harika bir şal modeli. bize gerekli olan malzemeler üç buçuk numara tığ ve angora ip olması yeterli olacak. 6 adet su 4 adet de yarım motifyaparak örümcek ile birleştirmeye başlıyoruz. İlk etapta 7 zincir çekerek sekiz tane beşli badem yapıyoruz. İkişer ikişer zincirleri bademler arasını kapattıktan sonra yukarıya tekrar aralarına ikişer zincir çekerek 4 adet beşli badem daha yaparak tekrarlıyoruz. İki tane örümceği yan tarafa geçerek dörtlü beşli bademleri yapmaya devam ediyoruz. Bu şekilde 2 adet örümcek ile yan tarafa geçerek sıramızı kolay bir şekilde tamamlamış oluyoruz.

images 4 3 - Tığ İşi Şal Modelleri ve Yapılışı

Dörtlü beşli bademlerin iç kısmına gelecek şekilde üçlü badem yaparak alttaki ördüğümüzden farklı olarak bademleri tek tek topluyoruz. Bu bademlerin üçünü birden toplayarak beşli badem yapmaya devam ediyoruz bu boşluğu geçip yeni badem yaparak üçüncü bademi yaptıktan sonra bütün bademleri bir araya toplayarak birleştiriyoruz. İkili örümcek yaptıktan sonra alttaki örümceğe batarak ikili örümcek daha yapmaya devam ediyoruz. 4 örümcek yaptıktan sonra 4 adet bademin içine üç adet beşli badem yaparak üçünü birden toplamaya dikkat ediyoruz. 2 örümcek yaptıktan sonra iki örümcek daha yaparak bu sırayı sekizlik parça halinde beşli badem olarak toparlıyoruz. Her 8 parça da üç badem yaparak köşelerini yapmaya özen gösteriyoruz köşe için üç adet badem yaparak dörder zincir çekip yandaki örümceklerin arasına batıyoruz.

3 badem daha yaptıktan sonra iki zincir çekerek bir sıra daha yapmaya özen gösteriyoruz. Böylelikle motiflerimiz de tamamlayarak tığ işi şalınızın büyük bölümünü tamamlamış oluyoruz. Bu motifleri istediğiniz şekilde birleştirerek hangi şekilde yaşam yapmak istiyorsak ona göre bir model elde etmemiz de son derece kolay. Sizlerde elinizde olan iplerle son derece şık ve kullanışlı şallar elde edebilirsiniz.

Tığ İşi Şal Modelleri ve Yapılışı/Galeri

indir 2 1 - Tığ İşi Şal Modelleri ve Yapılışı

indir 3 1 - Tığ İşi Şal Modelleri ve Yapılışı

indir 6 5 - Tığ İşi Şal Modelleri ve Yapılışı

images 1 7 - Tığ İşi Şal Modelleri ve Yapılışı

images 20 - Tığ İşi Şal Modelleri ve Yapılışı

 

About kadinask

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

2 comments

  1. Selamlar paylaşım süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım

  2. Ben 489 yaşına geldim onca makale okudum ” Tığ İşi Şal Modelleri ve Yapılışı ” gibi keyifli yalın El işi alanında yazı görmedim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane