Home / Diyet Listesi / Ton Balığı Tüketimi İle Kilo Verin

Ton Balığı Tüketimi İle Kilo Verin

;

Konu başlığını gördüğünüz zaman akıllara gelecek ilk soru, ton balığı tüketimi yapılarak zayıflamak mümkün müdür? Olduğunun bilincindeyiz. Ancak diyetisyen uzmanlar tarafından açıklama ile 5 günde 3 kilo vermenizi sağlayan ton balığı diyeti sizlerle.

Ana öğütlerde tüketimi yapılması için tercih edilecek olan yiyeceklerde omega3, hayvansal protein, selenyum ve iyot vitaminlerinin içermesi yağlanmaları parçalama adına etkin şekilde rol oynadığına dikkat çeken uzmanlar, bu besin maddesine de en uygun yiyeceğin ton balığı olduğu belirtildi. Tüketiminden kısa süre sonra vücutta yağlanmalar üzerinde etkili parçalayıcı rol oynadığından dolayı kasları koruma altına alarak daha sağlıklı kilo kaybını sağlıyor.

Hücrelerde Yağ Depolarının Oluşmasını Önleyici Omega3

Ton balığı selenyum minerali açısından önemli bir depo kaynağıdır. Gerçekleştirilen araştırmalar sonucunda, kilo kaybetmek üzerine yapılmış olan diyetlerde sık şekilde ton balığı tercih edilmesi, kırmızı kan hücre sayısını artıracaktır. Böylelikle de damarlardaki toksinler temizlenip, içermiş olduğu omega3 yağ asidi sayesinde hücrelerde yağlanmayı önleyecektir. 120 ile 160 gram ağırlık aralığındaki ton balığında yaklaşık olarak 2-3 gram civarında selenin bulunmaktadır. Bulunan bu değer ise damarların sağlığının korunması açısından yeterli düzeydedir. Bu sonuç ile hafta içerisinde 3-4 defa ana öğünlerde 160 gram ağırlığına sahip bir ton balığını düzenli şekilde tüketmek, sağlık açısından fayda getirecektir. Alım yapacağınız zeytinyağlı ton ve ya poşet ton ürünlerinden evinizde bol miktarda bulundurmanız fayda getireceğini unutmayın.

About kadinask

Check Also

omru uzatan pioppi diyeti - Ömrü Uzatan Pioppi Diyeti

Ömrü Uzatan Pioppi Diyeti

İtalya’da keşfedilen Pioppi, dünya üzerindeki tüm insanlar tarafından sağlık köyü olarak ifade ediliyor. Bu şekilde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane