Home / El işi / Tunus İşi Örgü Modeli

Tunus İşi Örgü Modeli

;

Bu model sayesinde istediğiniz her şeyi örebilirsiniz. Tunus işi örgü modeli ile hırka, battaniye örgüsü yapıp üzerlerini süsleyebilirsiniz. Sizler için ayrıca Tunus işinde renk değişimi nasıl gerçekleşir ve örgüyü bitirme işlemi nasıl gerçekleşir bunlardan bahsedeceğiz.

tunus işi 2018 - Tunus İşi Örgü Modeli

Tunus işi örgü modeli anlatımı ve örülüşü

Tunus işi modelleri için ilk olarak bunun için tek tığlar satılmaktadır. Tunus işi örgü modeli Anlatımı ve Örülüşünü daha iyi anlatmak için sizlere bu yazıyı hazırladık. Bu tek tığ ile yapılan Tunus işi örgü modeli daha kolaydır.

Zincir çekilerek normal bir şekilde örgümüze başlıyoruz. Örneğin kuruluş aşamasına getirirken zincirin arka kısmını kullanarak başlıyoruz. Tığın yanında yer alan ilmeğe tığımızı batırıp ip dolayıp çekme işlemi yapıyoruz. Bu sıranın son kısmına doğru aynı işlemlere devam ettiriyoruz.

1 zincir çekiyoruz ve tığımıza ip dolayarak iki ilmek geçme işlemi yapıyoruz. Tığımızda tek ilmek bırakana kadar aynı şekilde örme işlemlerine devam ediyoruz. Tunus işi 2018 örgü modellerinde geri dönüş yapılmamaktadır. Aynı yönlerden ileri ve geri olarak örgü işlemi yapmaktayız. Bir öncesinde yaptığımız dikey ilmeklere tek tek batma işlemi yaparak ilmek alıyoruz.

tunus işi örgü - Tunus İşi Örgü Modeli

Aralarında renkli ip kullandığımız ipi ilmekler batırıp ip dolama işlemi yaparak ilmeğin içlerinden geçiriyoruz. Bu sıra boyunca aynı işlemlere devam ediyoruz. Dikey ilmeklerin her birinden yeniden ilmek çıkarma işlemi yapıyoruz. Bu sırayı 1 zincir içlerinden batarak ilmek alarak bitirme işlemi yapalım. Böylelikle Tunus işi örgü işlemlerine devam edelim.

2 ilmeğin kalmasının ardından Tunus modelinde renk değiştirmek için geri örme işleminde gerçekleştiriyoruz. Faklı renkteki ipi alıp bu iki ilmeğin içinden geçirme işlemi yapıyoruz. Dikey ilmiklerden ilmek çıkartma işleminin ardından tek bir renk ile devam ediyoruz. İleri doğru örgü işleminin ardından tığımıza iki ilmek birlikte Tunus işini bitirebiliriz. Arkasından tığımıza ip dolayıp ikisininde içinden geçirebiliriz. Bu işlemlerimize sıra sonuna kadar devam edelim. Son ilmeğimiz ile ipimizi keselim ve bitirelim. İşte Tunus işi örgümüz hazırladık. Oldukça kolay olan bu örgü modeli ile farklı renklerde ve modellerde çıkartabilirsiniz.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
tunus işi örgü modeli
Author Rating
51star - Tunus İşi Örgü Modeli1star - Tunus İşi Örgü Modeli1star - Tunus İşi Örgü Modeli1star - Tunus İşi Örgü Modeli1star - Tunus İşi Örgü Modeli

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

2 comments

  1. çok sağolun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane