Home / El işi / Tunus İşinde Patik Modelleri

Tunus İşinde Patik Modelleri

;

Patik; kışın ayaklarımız üşüdüğünde bizi soğuklara karşı korumaktadır. Tunus işinde patik modelleri ise oldukça şık durmaktadır. Patiğin örgüsü yapılırken aynı zamanda modeli de örmektesiniz.

El emeği güzel bir hediye sunmak istiyorsanız kışa hazırlık için beğendiğiniz modellerden patik modelleri örebilirsiniz.  Tunus işi örgü modellerinde oldukça çeşitlilik bulunmaktadır. En zevkli modellerden biri de tunus işi nergis modelidir. Tunus işi ile bere, atkı, yelek, süveter, hırka ve daha pek çok çeşidi örgüye dökebilirsiniz. Ayrıca oldukça kolay örebileceğiniz pratik bir modeldir.

tunus işi patik modelleri 1 - Tunus İşinde Patik Modelleri

 

Tunus İşi Patik Nasıl Örülür?

Patik modelimizin anlatımına tunus işi patik nasıl örülür ile devam ediyoruz. İlk olarak 20 adet zincir çekerek başlıyoruz. Ardından ise klasik olarak içinden ilmek çıkartarak devam ediyoruz. 20 ilmek olarak 6 sıra boyunca örüyoruz. Belirlemiş olduğunuz motifi ise 7. Sırada yapmaya başlıyoruz. Dik olan ilmeğin içine batıp renk değişimini rengi tığa geçirip gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda motifi yaparken renkli ve ana rengini birlikte örerek devam edilmektedir. Kendi çizdiğiniz tasarladığınız deseni de örebilirsiniz.

Parmak kısmında patiği örerken, örgünün sol kısmında dik ilmeklerin içinden ilmek çıkartırken sonda yer alan iki ilmeği birlikte örerek kesiyoruz. Geri dönüşte ise yine aynı şekilde devam ediyoruz. Eksiltme işlemine ise 7 ilmek kalana kadar sürdürüyoruz. Kenar kısımlardan ilmek alma işlemini 7 ilmek kalmasının ardından ilmek sayısını 20 ye çıkartıyoruz. 20 ilmeği topladıktan sonra 7 ilmek kalana kadar eksiltme işlemi yapıyoruz. Ardından ise 20 ilmek topluyoruz. Ve artık patiğin parmak uçları dönmüş bulunmaktadır. Patiği örmeye tekrar motifi başlayarak sürdürüyoruz.

9 ilmek çıkartma işlemini ise tabanı için önden dönen kısımdan yapıyoruz. Uzun kısımlara ilmek alarak sıra sonlarında ekleme yapıyoruz. Patiğimizin taban kısmını örmüş bulunmaktayız. Tunus işi patik yapımı topuğun dikimini tamamlayıp kenar süslerini gerçekleştirip yapılış işlemlerini bitiriyoruz.

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
tunus işinde patik modelleri
Author Rating
51star - Tunus İşinde Patik Modelleri1star - Tunus İşinde Patik Modelleri1star - Tunus İşinde Patik Modelleri1star - Tunus İşinde Patik Modelleri1star - Tunus İşinde Patik Modelleri

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

5 comments

  1. Uşak merkezden ben Pırıltı. Selam herkese siteniz inanki güzel, teşekkürler 31-10-2017 10:12:25

  2. elinize sağlık.

  3. Yanlış bildiğin birşeyi sayenizde öğrendim. sagol

  4. Elinize sağlık hakikatten cok güzel sagolun

  5. beğendim geçer oy aldı..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane