Home / El işi / Yeni Oya Modelleri

Yeni Oya Modelleri

;

 

Küçük havlu kenarı yeni oya modelleri olarak da yapabileceğiniz zarif iğne oyasında çatal ile yapılanları anlatacağız. Uç kısımlarına boncuklar da ekleyebileceğimiz, püskül yapar gibi çatala ipliği sararak yapıyoruz. Ardından üst kısımlarından ip sarma işlemi yaparak tutturuyoruz. Sonrasında ise çataldan çıkartıp oya modelimizi yapma işlemine başlıyoruz.

İğne oyası modelimizin üst kısmına iğne ile işleyerek yapıyoruz. Bu modelimizi her renkte gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak modelimizin iki yan kısmına yaprak yaparak tamamlıyoruz. Küçük bir model ile iki büyük çiçeğin arasını ayrıca tamamlayabilirsiniz.

tığ işi modeli - Yeni Oya Modelleritığ işi modeli - Yeni Oya Modelleritığ işi modeli - Yeni Oya Modelleri

İğne oyası ile yapılan oya modelleri arasında önemli bir yeri olan ahtapot örneğidir. Genelde zor olarak da bilinse de tığ oyaları el alışkanlığı olan hanımlar ve tığ oyası işi yaparak para kazanan hanımların bunu hızlı bir şekilde yaptıkları biliniyor. Her şey de olduğu gibi tığ oyası modellerinde de hem zor hem de kolay olanları mevcuttur. Şayet siz eğer bu işe yeni başladıysanız kolaydan zora doğru ilerlemeniz daha doğru olacaktır.

 

 

 

Yeni Oya modelleri Ahtapot Örneğinin Yapılışı

Renk ve tülbent seçimi tığ oyasında ahtapot örneğinin yapılışında oldukça önemlidir. Renk uyumlarının tam olmadığı seçimlerde modeller hoş görünmemektedir. Hangi örnek olursa olsun bu değişmez. Ahtapot oyasında beyaz ve narçiçeği renler oldukça hoş durmaktadır.

Havlu ve yazma kenarlarında kullanılması için yeni oya modelleri günümüzün trend el işleri şimdiden belirlenmiş haldedir. Yeni başlayanlar için uygulama kısmında bile zorlanmayacağınız kolayca öğrenebileceğiniz ve kendinizin işleyerek hareketlilik katabileceğiniz pek çok model bulunmaktadır.

Ayrıca yeni oya örnekleri ile yapılan ürünlerde kendisine ek gelir sağlayanlar için büyük avantaj sağlamaktadır. Bunun için hem sevdiklerinizi hem de trend olan modelleri kaçırmamış olacaksınız. Bu sayede hobilerinizi bir kazanç ve iş kapısına dönüştürebilirsiniz. Keyif almayı sürdürmek için farklı ip modelleri ve renkleri tercih edebilirsiniz. Yeni oya örnekleri sizler için modern modeller için birer referans durumundadır. Bu işlemeler ile de kendinize birer ilham kaynağı yapabilirsiniz.

 

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
yeni oya modelleri
Author Rating
51star - Yeni Oya Modelleri1star - Yeni Oya Modelleri1star - Yeni Oya Modelleri1star - Yeni Oya Modelleri1star - Yeni Oya Modelleri

About -

Check Also

iğne oyası hakkında bilinmeyenler - Facebook’da İğne Oyaları

Facebook’da İğne Oyaları

Oldukça şık ve zarif oya modeller tercih edenleri sayfamıza buyur edelim. Bugünkü yazımız da facebook’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Kadn Sitesi online eczane